Aktualności, Kultura, Rozrywka

Nasza Kate już jutro w radiowej Jedynce

Opublikowano 24 lipca 2019, autor:

Kate – czyli pochodząca z Garwolina Katarzyna Dąbrowska – jutro zadebiutuje z autorskim singlem „Dalej, dalej”. Premiera odbędzie się na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Kate utworzyła debiutancki singiel „Dalej, dalej” we współpracy Jarosławem „Jasiem” Kidawą – gitarzystą, kompozytorem, producentem współpracującym z wieloma artystami z kręgu polskiej muzyki popularnej i rozrywkowej, między innymi z Kasią Kowalską, zespołami Feel, Makowiecki Band czy Małgorzatą Ostrowską. Zaprezentowała go na Orlen Warsaw Marathon, gdzie wystąpiła jako finalistka konkursu RMF FM.

Teledysk do singla piosenkarka nagrywała we współpracy z Tomkiem Barańskim. Scenariusz do teledysku jest również jej autorstwa. Premiera radiowa singla odbędzie się już jutro (25 lipca) w Programie Pierwszym Polskiego Radia o godz. 13:00.

13 sierpnia nastąpi również premiera telewizyjna w Dzień Dobry TVN.

-Muzyka wypływa mi z serca, bardzo spontanicznie. Nie muszę zmuszać się do pisania tekstów. W ostatnim czasie zmierzyłam się z wielkimi wyzwaniami, przemeblowałam trochę moje życie i podjęłam odważne decyzje. Swoje emocje przelałam na tekst piosenki i tak powstał singiel „Dalej, dalej”. Utwór jest mi niezwykle bliski –opowiada Kate.

Wokalistka występowała dotąd z jazzowo-bluesowym bandem między innymi w Teatrze Komedia, z orkiestrą i big bandem orkiestrowym w amfiteatrze Konstancin. Warsztaty wokalne z Kayah, lekcje śpiewu wcześniej u Eli Zapendowskiej, a aktualnie u Moniki Urlik dały jej wielką inspirację i wsparcie w działaniach muzycznych.

Teledysk powstał we współpracy ze sponsorami.

-Firmy, takie jak Apa Group, Algotech, Skotan, Ochnik, a także Burmistrz Miasta Garwolin umożliwili mi zrobienie tego projektu za co im serdecznie dziękuje -mówi wokalistka.

Piosenka dostępna będzie już w najbliższy czwartek na wszystkich największych serwisach streamingowych.

Kate zachęca też do odwiedzania Instagrama ( https://www.instagram.com/katarzyna.dabrowska1/ ) i Facebooka, gdzie będzie informować o koncertach i kolejnych singlach, które aktualnie tworzy.

Kate – czyli pochodząca z Garwolina Katarzyna Dąbrowska fot. Neuro Music
Napisz komentarz »