Nasi najmłodsi mieszkańcy, Z życia szkół

Najlepiej znają przepisy drogowe

Opublikowano 26 kwietnia 2019, autor:

Drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie będzie reprezentowała miasto Garwolin na szczeblu eliminacji powiatowych w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 

Miejskie eliminacje odbyły się 28 marca w w budynku „Jedynki”. Do udziału w rywalizacji przystąpili uczniowie miejskich publicznych szkół podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych z placówek z terenu miasta. Witając uczestników i opiekunów grup burmistrz Garwolina Marzena Świeczak zwróciła szczególną uwagę na szeroko rozumiany temat bezpieczeństwa jako jednego z najważniejszych aspektów wychowania dzieci i młodzieży.

Konkurs składał się z kilku etapów. Uczniowie najpierw zmierzyli się z testem wiedzy i testem skrzyżowań, co sprawdziło ich wiedzę teoretyczną. W części praktycznej uczestnicy próbowali swoich sił w jeździe rowerem po torze sprawnościowym. Ostatnim etapem było sprawdzenie umiejętności w pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gospodarze konkursu okazali się mało gościnni i zwyciężyli w obydwu kategoriach wiekowych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez miasto Garwolin. Zwycięzcy będą także reprezentować Garwolin w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje odbędą się 30 kwietnia.

Główny cel turnieju to popularyzacja zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

W konkursie najlepsi okazali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1


Laureatami konkursu zostali:


w kategorii szkół podstawowych

– drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Garwolinie w składzie: Zuzanna Domarecka, Małgorzata Kot, Filip Świętulski, Bartłomiej Baran.

w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów (klasy 7,8, 3 gimnazjum)
– drużyna klas gimnazjalnych z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Garwolinie w składzie: Natalia Zalech, Michał Michalik, Michał Barański.

Opiekunem obu zwycięskich drużyn jest Barbara Kędziorek.

Napisz komentarz »