Ludzie, Miastków Kościelny, Z gmin

„Mama na medal”

Opublikowano 12 czerwca 2017, autor:

Nie każdy ma okazję uhonorować medalem własną matkę. A do tego medalem z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego – ta sztuka udała się jednak Jerzemu Jaroniowi.

 

 

 

 

Wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń wychował się z siostrą w gospodarstwie rolnym swoich rodziców. Sięgając pamięcią do dzieciństwa, nasz rozmówca wspomina, że jego mama Jadwiga zawsze z troską zajmowała się domem i wychowaniem dzieci.

Ciekawostką może być dodatkowe zajęcie mojej mamy. Otóż zajmowała się wyrobem kilimów i dywanów na tradycyjnych krosnach tkackich, kontynuując działalność po swojej mamie -opowiada Jerzy Jaroń.

Wójt zaznacza, że nie zawsze potrafił spełniać oczekiwania swojej mamy ponieważ różnią się charakterami.

Moja mama lubiła „pozyskiwać” informacje, co zresztą czyni do dnia dzisiejszego. Ja natomiast nie należę do osób dużo mówiących, w związku z tym często o różnych wydarzeniach szkolnych i nie tylko dowiadywała się od mam moich koleżanek i kolegów i tym ją troszkę irytowałem -mówi z uśmiechem Jerzy Jaroń.

Dociekliwość mamy bardzo pomaga włodarzowi w dorosłym życiu i w pełnionej funkcji. – Mama bardzo interesuje się działaniami, które podejmuję jako wójt gminy, często je recenzuje opierając się na własnych spostrzeżeniach i opiniach swoich znajomych. Jest to bardzo pomocne – stwierdza nasz rozmówca.

 

Syn wręczył medal rodzicom

Ważnym wydarzeniem w życiu rodziny Jaroniów była 50. rocznica ślubu rodziców. Jerzy Jaroń miał wyjątkową okazję być gospodarzem uroczystości „złotych godów” i osobiście wręczyć mamie oraz tacie medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w imieniu prezydenta RP.  Jak podkreśla wójt, to wielki zaszczyt móc podziękować rodzicom w takich okolicznościach za dar życia i wychowanie. – Dodatkowego znaczenia nabiera to wydarzenie dzisiaj, kiedy taty już nie ma wśród nas –dodaje.

Z okazji Dnia Matki Tobie Mamo oraz wszystkim matkom chcę podziękować za to, że jesteście oraz życzyć dużo radości, miłości oraz wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków -podsumowuje wójt.

Wójt Jerzy Jaroń w 2014 roku osobiście uhonorował rodziców medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

 

Napisz komentarz »