Aktualności, Garwolin, Z gmin

Kościół będzie dwukrotnie większy

Opublikowano 16 sierpnia 2017, autor:

Już prawie cztery lata trwa rozbudowa świątyni w Górkach. Teraz przyszedł czas na krycie dachu.

 

 

 

 

 

Parafianie i pielgrzymi przybywający do Sanktuarium Matki Bożej w Górkach gołym okiem mogą zauważyć, że prace przy rozbudowie kościoła cały czas postępują. Ekipa dachowa w pocie czoła kładzie blachę tytanowo-cynkową na konstrukcji nowej części świątyni. Jak informuje nas ks. proboszcz Czesław Knebel w najbliższym czasie rozpocznie się etap łączenia nowego kościoła ze „starą” częścią. Fragment dawnej świątyni zostanie wyburzony. Zostanie zachowane jedynie prezbiterium i część ścian bocznych. Do konstrukcji dachowej nowego kościoła przymocowane będą płyty stropowe.

 

W przyszłym roku stan surowy

Rozbudowa rozbudową, ale życie duszpasterskie w sanktuarium cały czas toczy się w tym samym rytmie.

W dni powszednie msza święta i nabożeństwa odprawiane są w nawie bocznej, a w niedzielę i święta eucharystia sprawowana jest przy Ołtarzu Fatimskim. Dla potrzeb wiernych przed deszczem i przed słońcem ustawione są dwa namioty -mówi nam ks. Czesław Knebel.

Jak zaznacza proboszcz, na okres zimowy planowane jest wejście do głównej nawy nowego kościoła.

Świątynia będzie dwa razy większa. A potrzeby są, bo nasz kościół gromadzi bardzo dużo wiernych -wyjaśnia kapłan.

Ks. Knebel podkreśla, że prawdopodobnie w przyszłym roku gotowy będzie stan surowy.

Będzie trzeba położyć instalację elektryczną, ogrzewanie, nagłośnienie. Później zostanie tynkowanie -mówi proboszcz.

Zakończenie prac uzależnione jest od pieniędzy. Wszystkie bowiem prace finansowane są z ofiar wiernych, a także z pomocy kurii Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Prace przy rozbudowie kościoła w Górkach rozpoczęły się w 2013 roku. Podczas nabożeństwa fatimskiego w październiku  został poświęcony plac pod rozbudowę kościoła. Niebawem ruszyły pierwsze roboty. Jesienią gotowe już były fundamenty.

 

Napisz komentarz »