Aktualności, Łaskarzew, Samorząd, Z gmin

Korzystna apelacja. Zapłacą milion a nie ponad trzy

Opublikowano 09 listopada 2016, autor:

Około miliona, a nie ponad 3 mln zł ma zwrócić miasto Łaskarzew byłemu dzierżawcy infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej. Taki wyrok wydał Sąd Apelacyjny.


Wyrok zapadł w czwartek, 3 listopada. Sąd nakazał miastu zapłatę ok. miliona zł jako zwrot poniesionych przez firmę Elmar nakładów w infrastrukturę miejską – czyli wybudowanie Stacji Uzdatniania Wody.

Pozostałe roszczenia, uwzględnione przez sąd I instancji, zostały odrzucone. Było to m.in. odszkodowanie za utracone korzyści, jakie Elmar mógł uzyskać w ciągu 10 lat trwania umowy.

Mecenas Artur Olszewski mówi nam, że w ocenie sądu Elmar, odstępując od umowy, zrezygnował z jakichkolwiek dalszych roszczeń.

Na dzisiaj koszty miasta w tej sprawie to ok. milion złotych plus odsetki i ok. 30 tys. zł za złożoną apelację (miasto wpłaciło 100 tys. zł, ale po wyroku sądu ok. 70 tys. ma mu zwrócić Elmar). Dochodzi do tego dodatkowe wynagrodzenie mecenasa Artura Olszewskiego -14.400 zł na rękę, za prowadzenie sprawy z ramienia miasta przez 4,5 roku.

-Orzeczenie stało się prawomocne z chwilą jego ogłoszenia. Strony mają jednak prawo złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego –wyjaśnia mecenas.

Burmistrz: -Wyrok jest sprawiedliwy

Burmistrz Lidia Sopel-Sereja uważa, że wyrok jest sprawiedliwy. Zapowiada, że miasto nie będzie składało wniosku o kasację. Jak mówi, ze stacji uzdatniania wody, którą podbudował Elmar, miasto korzysta od blisko 5 lat. Dodaje, że nikt nie kwestionował kwoty poniesionych przez firmę nakładów na stację (wycenionych również przez biegłego sądowego), które firma przedstawiła jeszcze w 2012 roku.

-Gdyby nie ta stacja, to sanepid zamknąłby nam wodę, a na rynku stałyby beczkowozy. Uważam, że uczciwe jest zapłacenie za coś, co mieszkańcy używają przez kilka lat -stwierdza.

Burmistrz Lidia Sopel-Sereja uważa, że wyrok jest sprawiedliwy. Zapowiada, że miasto nie będzie składało wniosku o kasację.

Burmistrz Lidia Sopel-Sereja uważa, że wyrok jest sprawiedliwy. Zapowiada, że miasto nie będzie składało wniosku o kasację.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT MOŻNA PRZECZYTAĆ W AKTUALNYM NUMERZE GAZETY TWÓJ GŁOS

Napisz komentarz »