Galerie, Ludzie

Komendanta zastąpił oficer z Otwocka

Opublikowano 24 lutego 2017, autor:

Zgodnie z decyzją komendanta wojewódzkiego, brygadier Krzysztof Tuszowski przejął po Dariuszu Sadkowskim obowiązki szefa KP PSP w Garwolinie.

 

 

 

Uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków komendanta i przejęcia ich przez nowego oficera odbyła się 10 lutego. Po niemal 37-latach służby w garwolińskiej komendzie, st. bryg. Dariusz Sadkowski odszedł na emeryturę. 58-letni były komendant dowodził strażakami przez 10 lat.

 

Niełatwe pożegnanie

 

Sadkowski, który całe swoje zawodowe życie spędził w komendzie przy ul. Targowej nie krył się z tym, że trudno jest mu żegnać się ze służbą. Ostatni dzień jego pracy był uroczystością pełną wzruszeń. Komendant podsumował swoją karierę, dziękując ludziom, z którymi przyszło mu współpracować.

Mam za sobą wspaniałe czasy, trudne momenty. Dla mnie najważniejsza była podstawowa zasada – służba drugiemu człowiekowi -zaznaczał.

Wysoko ocenił współpracę z jednostkami OSP, samorządami czy innymi służbami. Największe podziękowania za cierpliwość i wyrozumiałość skierował do swojej rodziny.

Zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Jarosław Kurek podkreślał wielki wkład bohatera uroczystości w rozwój pożarnictwa w powiecie garwolińskim oraz to, że zapewne dalej będzie służył wiedzą i doświadczeniem.

Bezpieczeństwo w powiecie garwolińskim dzięki temu będzie nadal na wysokim poziomie -dodał.

Komendant-emeryt tego dnia usłyszał także wiele ciepłych słów od m.in.: prezesa wojewódzkich struktur ZOSP RP Antoniego Tarczyńskiego, starosty Marka Chciałowskiego, prezesa oddziału powiatowego ZOSP RP Waldemara Sabaka i od wieloletniej poseł Stanisławy Prządki. W imieniu wójtów i burmistrzów podziękowania składała burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian, a w imieniu podwładnych – zastępca komendanta bryg. Janusz Majek. Do Sadkowskiego trafiło też wiele pożegnalnych prezentów.

 

„Zmiana warty”

 

Obowiązki szefa garwolińskich strażaków przejął bryg. Krzysztof Tuszowski, który przez 2 miesiące ma być „p.o”. Do tej pory był on naczelnikiem Wydziału Operacyjnego KPP w Otwocku. Jest także członkiem zarządu OSP w Wiązownie.

Liczę na współpracę samorządów, służb i załogi komendy, jak również związku zawodowego oraz wszystkich jednostek OSP. Wszystko to w jednym celu – by społeczeństwo naszego powiatu, powiatu garwolińskiego, czuło się bezpieczniej -mówił podczas uroczystości Tuszowski.

Napisz komentarz »