Aktualności, Z życia szkół, Żelechów

KLO i żelechowskie technikum najlepsze

Opublikowano 16 grudnia 2014, autor:

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie oraz technikum w żelechowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych po raz kolejny odnotowały najwyższe wskaźniki dotyczące Edukacyjnej Wartości Dodanej.

Metoda EWD polega na porównaniu indywidualnych wyników egzaminu gimnazjalnego z wynikami osiągniętymi na egzaminie maturalnym.

Wskaźniki te w sposób obiektywny pokazują, jak pracują polskie szkoły obrazując ich rzeczywisty wkład w osiągnięcia maturalne uczniów. Uściślając, metodą EWD obliczana jest „różnica” pomiędzy wynikiem każdego ucznia na egzaminie maturalnym i egzaminie gimnazjalnym.

W tegorocznych zestawieniach obejmujących wyniki osiągnięte w ciągu ostatnich trzech lat ponownie najlepiej wypadają Katolickie Liceum Ogólnokształcące imienia Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie oraz technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

KLO wyróżnia się spośród wszystkich liceów z terenu powiatu garwolińskiego nie tylko najwyższym wskaźnikiem EWD, ale także najlepszymi wynikami matur.

Żelechowskie technikum osiągnęło natomiast najwyższe wskaźniki EWD ze wszystkich  przedmiotów oraz najlepsze wyniki matur z matematyki i przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Obydwie placówki odnotowały wyższy uśredniony wynik z egzaminów maturalnych z lat 2012-2014 od średniej wojewódzkiej i krajowej.

Dzięki publikowanym rokrocznie przez Instytut Badań Edukacyjnych wskaźnikom gimnazjaliści wybierający szkołę wiedzą jak wysokie (bądź też niskie) wyniki matur osiągali uczniowie w danej placówce w porównaniu do innych szkół.

 

archiwum

 

archiwum (1)

Napisz komentarz »