Aktualności, Garwolin, Z gmin, Z życia szkół

Jasełka w Słoneczku

Opublikowano 29 stycznia 2019, autor:

Przedszkolaki ze „Słoneczka” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Rębkowskiej 21 stycznia przedstawiły opowieść pt.: „Historię Bożego Narodzenia opowiem Wam”.

Najstarsza grupa ,,Sowy’’ przygotowywała się pod okiem p. Sylwii Nowosielskiej i
p. Agnieszki Mikulskiej. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.

Oczywiście nie mogło zabraknąć pasterzy, zwierzątek, anioła i baletnicy. Miłym akcentem był chór 9 aniołów (sześć przepięknie przebranych mam przedszkolaków i trzech gimnazjalistek), który wspierał przedszkolaki w śpiewie. Wystąpiło w szczególnej roli dwóch nauczycieli: p. Marceli Tomaszek (dziadek) oraz p. Beata Mazur (babcia).

Niespodzianką byli kolędnicy, którzy śpiewali i wędrowali między widownią, a na koniec rozdawali życzenia noworoczne.

Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem
i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. Prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście – Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, zastępca Wójta Gminy Garwolin Karolina Kasprzak. Swoją obecnością zaszczycili nas również emerytowani pracownicy przedszkola.

Na koniec Dyrektor Renata Boryń oraz Wójt Marcin Kołodziejczyk podziękowali wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji uroczystości oraz przedszkolakom, które tak pięknie się zaprezentowały.

Życzyli wszystkim dużo zdrowia i dobrego nowego roku. Dziękujemy rodzicom za włączenie się we wspólne działania.

Napisz komentarz »