Aktualności, Garwolin, Sport, Z gmin

Janek ósmym kulomiotem Europy

Opublikowano 17 lipca 2017, autor:

Pochodzący z Rudy Talubskiej Jan Parol zajął ósme miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas Mistrzostw Europy U-23 w Lekkiej Atletyce.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce odbyły się w dniach 13-16 lipca w Bydgoszczy. W czwartek rano rozegrano eliminacje konkursu pchnięcia kulą. Udział wzięło w nich 27 zawodników, w tym pochodzący z Rudy Talubskiej Jan Parol. W swojej najlepszej próbie uzyskał wynik 18,13 metra, który dał mu jedenaste miejsce i awans do szerokiego finału.

Finał pchnięcia kulą rozegrano w piątek wieczorem. Wychowanek Sławomira Miernickiego rozpoczął konkurs od pchnięcia na odległość 17,95 metra. Przed trzecią serią ten rezultat plasował go na jedenastym miejscu. W niej 21-latek uzyskał wynik 18,60 metra i rzutem na taśmę awansował do ścisłego finału. W trzech kolejnych próbach nie poprawił swojego najlepszego rezultatu i ostatecznie zajął ósme miejsce.

– Ósme miejsce w mistrzostwach Europy to dobry wynik, muszę jednak przyznać, że liczyłem na trochę więcej. W ostatnim czasie zanotowałem mały spadek formy, spowodowany problemami zdrowotnymi. Awans do ścisłego finału wywalczyłem w ostatniej próbie. Pchnięcia były dalekie od ideału. Jestem trochę zmęczony. Ten sezon trwa strasznie długo, a to jeszcze nie koniec – mówi nam Jan Parol.

Konkurs pchnięcia kulą z rekordem młodzieżowych mistrzostw Europy – 21,59 metra wygrał Konrad Bukowiecki. Na podium stanęli także: Holender Denzel Comenentia – 19,86 m i Włoch Sebastiano Bianchetti – 19,69 m.

W trzeciej próbie Jan Parol (na zdjęciu) pchnął 18,60 metra i rzutem na taśmę awansował do ścisłego finału.