Aktualności, Ludzie, Rozrywka, Turystyka, Wyprawy

Garwolińskie „Maluszki” ruszają nad morze

Opublikowano 20 lipca 2018, autor:

W piątek grupa przyjaciół – właścicieli Fiatów 126p ruszyła w około 1000- kilometrową trasę.

 

 

 

 

 

 

A jedzie ich pięciu: Łukasz Santorek, Paweł Mikulski, Łukasz Boratyński, Wojciech Wiśniewski i Sylwester Gromuł.

Wystartowali 20 lipca rano. Po drodze zaplanowali kilka przerw w poszczególnych miastach – odpoczynek dla siebie, ale przede wszystkim dla silników ich aut.

-W sobotę poświęcimy czas na zwiedzanie i zdjęcia, bo dostaliśmy propozycje wzięcia udziału w sesji zdjęciowej do kalendarza. W niedziele na terenie ZOO w Gdańsku obędzie się zaś sam zlot, gdzie będziemy się wystawiać naszymi autami. W poniedziałek, po śniadaniu planujemy powrót do domu -relacjonuje przebieg wyjazdu Łukasz Santorek.

Pomysł wyjazdu zrodził się w maju

Kilku garwolińskich miłośników „Maluszków” w maju wystawiało się w Warszawie na targach Expo Moto Show. To tam zapoznali się z innymi właścicielami Fiatów 126 p. Byli też fani z Gdańska, którzy organizują zloty w swoim mieście.

Stwierdzili, że chętnie by nas zobaczyli u siebie w lipcu i czy byśmy byli w stanie przyjechać naszymi samochodami. Bez wahania zgodziliśmy się -wyjaśnia Łukasz Santorek, jeden z członków wyprawy.

Kierowcy na Facebooku utworzyli wydarzenie „Oldtimerowe Maluszki jadą nad Morze”.

-Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na fejsie. Będą tam relacje z kolejnych dni wyjazdu -zapewnia Santorek.

W internecie znajduje się też mapka z dokładnie zaznaczonymi miejscami, gdzie chłopaki planują postoje. No i oczywiście są pokazane ich samochody.

-Bierzemy ze sobą sporo zamiennych części, a w naszym składzie jest doświadczony mechanik. Mamy nadzieję, że z ewentualnymi usterkami sobie poradzimy -dodaje Santorek.

W następny numerze Twojego Głosu zaprezentujemy relację z tego wyjazdu.

 

Napisz komentarz »