Galerie, Garwolin, Kultura, Ludzie

Dzień Matki w WTZ w Miętnem

Opublikowano 11 czerwca 2013, autor:

W środę 29 maja wychowankowie warsztatów terapeutycznych w Miętnem zaprosili swoje mamy. Okazją do spotkania był Dzień Matki.

Ania Górka składa życzenia swojej mamie

Dostojnych gości przywitała kierowniczka Warsztatów Mariola Winek, składając życzenia od siebie i kadry terapeutyczno-wychowawczej. W imieniu ojców życzenia złożył przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Ciosek.

-Dziękujemy naszym żonom, a matkom naszych dzieci, za trud włożony w codzienną opiekę nad niepełnosprawnymi pociechami. Niech każdy dzień spędzony z naszymi dziećmi, będzie dla Was miłe panie, osobistym szczęściem -powiedział przewodniczący.

Młodzież dla swoich ukochanych mamuś, w podzięce za trud wychowania, przedstawiła montaż słowno-muzyczny, oparty na wierszu Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Ania Zwolińska zaśpiewała piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej „A ja wolę moją mamę”. Piosenki, w których słowo „matka” odmieniane było we wszystkich przypadkach koniugacji, były ukoronowaniem spotkania z mamami. Spektakl przygotowały terapeutki Jolanta Grzywacz i Katarzyna Wawer.

-Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę tu być, i wzruszona występami naszych dzieci. Każde tu obecne dziecko potrafiło, „rozmiękczyć” serce swojej matki. I za to je kochamy -powiedziała pani Ewa Zając, matka niepełnosprawnego syna.

Spotkanie było także okazją do wymiany poglądów na tematy interesujące rodzicielki dzieci niepełnosprawnych.

Po kilkudniowych deszczach, piękna i słoneczna pogoda pozwoliła zorganizować imprezę na wolnym powietrzu, przed budynkiem Warsztatów. Była kiełbaska z grilla, sałatka, ciastka, słodycze, napoje, kawa i herbata.

Ukoronowaniem spotkania były dwa duże torty, którymi uczestnicy WTZ, razem z paniami terapeutkami poczęstowały swoje mamy.

 

red.

  • MAMUSIE OGLĄDAJĄ PREZENTY(1)
  • Mamy oklaskiwały swoje pociechy
  • Przybyłe mamy przywitała kierowniczka WTZ Mariola Winek
  • Uczestnicy Warsztatów i kadra terapeutyczna poczęstowała mamusie tortem
komentarz »
  1. Jojo 24 czerwca 2013 15:29 - Odpowiedź

    To Ciosek pisze sam o sobie. Niech napisze też o wyroku jaki ma za pisanie nieprawdy.

Napisz komentarz »