Garwolin, Z życia szkół

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu Słoneczko

Opublikowano 27 lutego 2015, autor:

Chociaż styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym mroźnych dni, to są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – a jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

W Publicznym Przedszkolu „Słoneczko” w Woli Rębkowskiej zapraszanie Babć i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To niezwykły dzień, pełen radości, uśmiechów i wzruszeń. W tym roku uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka obchodziliśmy 12 lutego , ale po raz pierwszy odbyła się ona dzięki życzliwości Straży Pożarnej i Pana Wójta Gminy Garwolin w Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rębkowskiej. Nowością było także zaproszenie wszystkich gości na jedną wspólną uroczystość.

Na wstępie pani dyrektor- Renata Boryń przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i zaprosiła przybyłych do wysłuchania Koncertu Życzeń. Przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Poprzez twórczość artystyczną mogły wyrazić swoim kochanym Babciom i Dziadkom uznanie za trud włożony w ich wychowanie. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na koniec wszystkie przedszkolaki zaśpiewały „ Sto lat” i wręczyły upominki, symbole miłości, własnoręcznie wykonane przez dzieci. Czerwone serca z masy solnej uśmiechały się i śmiało patrzyły małymi oczkami. Później wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku, przygotowanymi przez rodziców. Po degustacji goście mogli razem ze swoimi wnuczętami zatańczyć i powspominać czasy ich młodości. Wodzirejem była pani Sylwia Gałązka. Natomiast zabawę otworzyła pani dyrektor Renata Boryń. Zaprosiła do pociągu, który wyruszył w długą, ale udaną podróż.

Przybyło około 300 osób. Dziękujemy im za obecność. Gorące słowa podziękowania kierujemy do rodziców, którzy dowieźli honorowych gości na uroczystość, pomogli w przygotowaniu imprezy oraz sprzątaniu. Pani Anna Pyra – Piotrowska wykonała dla chętnych gości zdjęcia z wnuczkami. Spotkanie dobiegło końca w serdecznej atmosferze.

Wspólna praca sprawiła nam wiele satysfakcji. Dostaliśmy podziękowania, za co dziękujemy. Tak pracuje dobry i zgrany zespół. I znów za rok spotkamy się z naszymi miłymi dziadkami.

 

 

Agnieszka Mikulska

Napisz komentarz »