Aktualności, Borowie, Garwolin, Górzno, Kultura, Ludzie, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa, Rozrywka, Sobolew, Trojanów, Wilga, Z gmin, Żelechów

Dni miasta i powiatu. Sprawdź sobotnio-niedzielne atrakcje!

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor:

Ewelina Lisowska będzie gwiazdą tegorocznych Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Pierwsze imprezy związane z obchodami święta miasta i powiatu już za nami. Przed nami wciąż jednak wiele atrakcji.

Sobotnie świętowanie rozpocznie się uroczyście akademią okolicznościową, która odbędzie się o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Domu Kultury.

 

 

 

 

Podczas spotkania nie zabraknie wystąpień burmistrza i starosty, corocznego wręczenia statuetek „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” oraz wyróżnień przyznanych przez burmistrza. Ponadto studenci Społecznej Akademii Nauk otrzymają symboliczne klucze do bram miasta. Z pokazem tańca wystąpią natomiast tancerze ze Studia Ruchu Kordaszewscy.

O godzinie 17:00, przy amfiteatrze na Zarzeczu rozpoczną się gry i zabawy dla dzieci. Wśród atrakcji m.in konkursy na najbardziej stylowego cyklistę, rolkarza i deskorolkarza, konkurencje sportowe, gry i zabawy językowe z Helen Doron, zabawy plastyczne i darmowy, dmuchany plac zabaw. Wcześniej (godz. 16:45) spod Tesco (ul. Kościuszki) wyruszy II Garwolińska Masa Krytyczna, która główną ulicą miasta przejedzie na Tereny Rekreacyjne Zarzecze.

Zwieńczeniem sobotniej imprezy będzie dyskoteka, którą poprowadzi DJ, promotor kultury i prezenter radiowy, Ed Szynszyl. Początek o godzinie 20:00 w strefie Long Beach.

Barwny korowód, bieg i kulturalna „uczta”

Niedzielne świętowanie rozpocznie uroczysta msza odprawiona w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Po nabożeństwie mieszkańcy w korowodzie przemaszerują na Tereny Rekreacyjne Zarzecze, gdzie o 11:40 odbędzie się uroczyste otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Punktualnie o godzinie 12:00 z mostu na rzece Wildze wystartują uczestnicy biegu „AVON kontra Przemoc”. Mieszkańcy zmierzą się na dystansach 10 i 2 km (krótszy bieg dedykowany jest całym rodzinom). Podsumowanie biegu zaplanowano na godzinę 13:30.

W niedzielę atrakcji nie zabraknie także dla najmłodszych mieszkańców miasta i powiatu. O godzinie 15:00 na małej scenie na Zarzeczu rozpocznie się interaktywny spektakl „Zielona wyspa Pifpafa”. Przez dwie godziny dzieci będą uczestniczyć w przygotowanych dla nich zabawach. Od godziny 12:00 będzie można także obejrzeć wystawy tematyczne i odwiedzać stoiska promocyjne.

Godzinę wcześniej (g.14:00) rozpocznie się natomiast wielkie Święto Teatrów Amatorskich. W sali widowiskowej Domu Kultury wystąpią: Teatrzyk Czary Mary, Teatr Tymczasem, Teatr Rękawiczka, Teatr Mała Rękawiczka oraz Teatr O!Mamy.

Uczta dla oka i ucha czekać będzie także na mieszkańców w niedzielę w Amfiteatrze. Najpierw o godzinie 17:00 z programem rozrywkowym wystąpi na scenie Orkiestra Dęta OSP Garwolin, o godzinie 18:15 – z repertuarem ABBY – uczennice Best Vocal Studio, zaś o 20:00 – zespół Discountry. W międzyczasie mieszkańcy zobaczą popisy taneczne uczniów szkoły tańca Dance Now (g. 18:00), Studia Ruchu Kordaszewscy (19:15) oraz podopiecznych szkoły tańca Street Dance Studio (g. 20:50). O godzinie 21:00 wystąpi gwiazda wieczoru – Ewelina Lisowska. Dwudniowe świętowanie zakończy się pokazem sztucznych ogni o godzinie 22:00.

Występy i rozgrywki przez cały tydzień

Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to tradycyjnie szereg imprez towarzyszących – szczególnie tych muzycznych i sportowych. W środę (14 czerwca) o godzinie 18:00 w Domu Kultury wystąpią uczniowie ogniska muzycznego CSiK. Dzień później (godz. 11:00) w sali widowiskowej CSiK odbędzie się gala taneczna połączona z 5. urodzinami szkoły tańca Street Dance Studio. W poniedziałek (19 czerwca) o godzinie 18:00 sceną zawładną grupy wokalne z Best Vocal Studio, zaś we wtorek (20 czerwca) – uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie i Orkiestry Szkoły Muzycznej I stopnia przy Zespole Szkół nr 74 w Warszawie. Początek koncertu o godzinie 17:00.

Dni miasta i powiatu to także imprezy sportowe. 17 i 18 czerwca na kortach przy miejskim stadionie odbędą się Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Tenisie Ziemnym (godz. 9:00). W niedzielę na hali sportowej CSiK rozegrany zostanie turniej „Cztery pory roku z badmintonem (godz. 8:30) oraz półfinały i finał Garwolińskiej Ligi Koszykówki (godz. 16:00).

Organizatorem Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego jest Centrum Sportu i Kultury, zaś patronami honorowymi – Burmistrz Garwolina i Starosta Powiatu Garwolińskiego.

„Twój Głos” objął imprezę patronatem medialnym.

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?
Napisz komentarz »