REKLAMA

Aktualności, Ludzie

Darmowa rehabilitacja w szpitalu

Opublikowano 17 października 2017, autor:

SP ZOZ uzyskał 5-letni kontrakt na świadczenie usług rehabilitacji medycznej.

Oznacza to, że mieszkańcy mogą za darmo, po uprzednim zapisaniu się, skorzystać z szeregu zajęć rehabilitacyjnych.

 

 

Krzysztof Żochowski, dyrektor SPZOZ w Garwolinie, wspomina, że ramach dużego programu unijnego, który placówka realizowała w latach ubiegłych, uzyskała między innymi bardzo dobrą, w pełni wyposażoną, pracownię fizjoterapii.

-Jednak ci, którzy projektowali rozbudowę szpitala w latach ubiegłych, planowali, że ta fizjoterapia będzie dedykowana jedynie chorym leczonym na oddziałach szpitala -mówi.

-My oczywiście do tego ją wykorzystujemy. Cały czas było jednak  poczucie, że sprzęt nie jest całkowicie wykorzystany, że mamy dużo większe możliwości niesienia pomocy. Mamy jednocześnie świadomość, jak wielkie potrzeby społeczne są z tym związane –opowiada Żochowski.

Dlatego też SP ZOZ dwukrotnie startował w konkursach ogłoszonych przez NFZ. Były one jednak unieważniane z powodów formalnych.

W tym roku odbył się trzeci konkurs. Szpital ponownie wziął w nim udział. W rankingu zajął miejsce punktowane i od początku października realizuje kontrakt na świadczenie usług rehabilitacji leczniczej. Został on podpisany na okres 5 lat. Jego kwartalna kwota to 82 tysiące złotych.

Do dyspozycji pacjentów są kabiny z ultradźwiękami, polem magnetycznym, hydroterapią, krioterapią, laserem, prądami oraz sala gimnastyczna i gabinet masażu. Pracownia mieści się na I piętrze, obok laboratorium, nad Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Jak się zapisać?

Pacjent dzwoni i zapisuje się na wolny termin. Musi posiadać skierowanie z wypisanymi zabiegami. Może je otrzymać od lekarza rodzinnego lub specjalisty (na przykład kardiologa czy ortopedy). Ponadto od kilku miesięcy placówka ma w swoich strukturach poradnię specjalistów rehabilitacji medycznej – czyli lekarzy, którzy mają szczególną wiedzę właśnie w dziedzinie rehabilitacji.

-Przyjmują w niej wysokiej klasy specjaliści. Jednym z nich jest pan profesor Piotr Majcher, w stopniu konsultanta krajowego z dziedziny rehabilitacji. Czyli w ocenie ministra zdrowia jest to najlepszy specjalista w Polsce -podkreśla dyrektor.

Obecnie na terenie powiatu darmową rehabilitację oferuje łącznie sześć podmiotów, w tym właśnie SP ZOZ.

-Aktualnie mamy najlepsze terminy -zauważa K. Żochowski.

Dyrektor podkreśla, że pełny proces terapeutyczny składa się z trzech elementów: postawienia diagnozy, wyleczenia i zrehabilitowania.

-Jeżeli nie przeprowadzi się w odpowiednim czasie właściwej rehabilitacji, to może to upośledzić dobry efekt przeprowadzonego leczenia -zaznacza.

 


Numery telefonów do rejestracji w pracowni rehabilitacji:

Tel. (25) 684 48 77

Tel. (25) 684 48 78


 

Krzysztof Żochowski, dyrektor SP ZOZ, i Grzegorz Rękawek, technik fizjoterapii, prezentują kabinę przeznaczoną do hydroterapii.

Napisz komentarz »