Aktualności, Garwolin, Z gmin

„Cztery osiemnastki” na scenie

Opublikowano 03 sierpnia 2018, autor:

Już 12 sierpnia na działce przed strażnicą odbędzie się festyn.

Przyświeca mu szczytny cel – w jego trakcie będą zbierane pieniądze na kupno urządzeń na plac zabaw.

Gwiazda wieczoru to Tomasz Niecik.

 

 

 

 

 

Spotkanie rozpocznie się o 13:00 od mszy w intencji mieszkańców, która zostanie odprawiona na terenie przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na 14:00 zaplanowano oficjalne otwarcie festynu. Pół godziny później będzie można zobaczyć występy dzieci ze szkoły podstawowej. Około 15:30 będzie inscenizacja „Sobótki”, czyli występ teatralny z udziałem aktorów z Klubu Seniora z Garwolina. O 16:00 zagra Zespół Cygański „Z Duszą”, prezentując taniec i śpiew cygański.

-Chcemy wprowadzić też coś takiego, czego jeszcze nie było na piknikach, czyli pokaz talentów dzieci, podczas którego najmłodsi będą tańczyć czy śpiewać, pokazywać swoje możliwości artystyczne czy akrobatyczne -zauważa Tadeusz Barankiewicz, koordynator wydarzenia.

Tę część zaplanowano na 17:00. Pół godziny później wystąpią Hiszpańskie Dziewczyny. Około 18:30 rozpocznie się konkurs historyczny dla starszych mieszkańców, którego pytania będą dotyczyły przeszłości miejscowości. O 19:00 na scenie zaprezentuje się zespół Luz Band, a o 20:00 zaprezentuje się gwiazda wieczoru, czyli Tomasz Niecik, znany z takiego hitu jak „Cztery osiemnastki”. O 21:00 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami. Zakończenie festynu zaplanowano na 23:00.

 

Dla każdego coś dobrego

 

Wśród imprez towarzyszących będzie wystawa historycznego, zabytkowego sprzętu należącego do OSP Wola Rębkowska, dmuchane zamki i zjeżdżalnie dla dzieci, malowanie twarzy, kolejna edycja Tour de kapsel, czy wystawa plastyczna, prezentowana przez Gminny Klub Seniora w Woli Rębkowskiej, konkurencje sprawnościowe przygotowane przez strażaków dla dzieci i dorosłych, ujeżdżanie byka na czas, pokaz sprzętu policyjnego czy punkt medyczny, gdzie będzie można zmierzyć ciśnienie czy poziom cukru we krwi.

Organizatorami wydarzenia jest Urząd Gminy w Garwolinie, Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej, Gminny Klub Seniora w Woli Rębkowskiej i OSP w Woli Rębkowskiej. Sponsorami głównymi są Net-Arn oraz Tradycyjna Kuchnia Polska Wichowscy, a także wiele firm, działających na terenie Woli Rębkowskiej.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje poseł Grzegorz Woźniak, a medialny – gazeta Twój Głos.


Organizatorzy zapraszają firmy do współpracy:

Swoją chęć pomocy można kierować telefonicznie

Tadeusz: 791 943 840

Mariusz: 668 630 652


Napisz komentarz »