Aktualności, Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa, Sobolew, Trojanów, Wilga, Z gmin, Żelechów

Bądź Eko – odbierz torbę Twojego Głosu!

Opublikowano 20 marca 2018, autor:

Z racji tego, że za tzw. „jednorazówki” musimy płacić coraz więcej, mamy dla Naszych Czytelników ekologiczną i ekonomiczną alternatywę.

 

 

 

Od nowego roku nie ma sklepu, gdzie nie musieli byśmy zapłacić za foliówkę. Zgodnie z nowelizacją ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, za każdą foliową siatkę trzeba zapłacić tzw. opłatę recyklingową. Rozporządzenie określa ją na 20 gr. Realna opłata bywa jednak wyższa i w większości supermarketów musimy wydać na jedną reklamówkę 30 gr. Zakładając, że do tej pory na jednego Polaka przypadało średnie zużycie toreb od 250 do 470 rocznie, to może dać już niezłą sumę 141 zł.

Jak zatem zaoszczędzić? Najlepszą opcją jest zaopatrzenie się w płócienną torbę, którą można zabierać na zakupy. Przy takim rozwiązaniu nie trzeba dokupować dodatkowych reklamówek, dbając jednocześnie o środowisko i swoje portfele.

Uwaga! Takie torby już czekają na Naszych Czytelników. 50 pierwszych osób, które zgłoszą się w czwartek i w piątek do naszej redakcji w Garwolinie z aktualnym numerem gazety Twój Głos, otrzyma je od nas w prezencie. Bądźmy Eko!

 

W naszej garwolińskiej redakcji już czeka 50 toreb ekologicznych dla Czytelników, którzy jako pierwsi zgłoszą się po nie w czwartek i w piątek

Napisz komentarz »