REKLAMA

Aktualności

AVON stawia na młodych specjalistów

Opublikowano 14 lutego 2017, autor:

Przedstawiciele kadry naukowej oraz studenci wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej odwiedzili fabrykę AVON w Garwolinie. -Nic nie ma takiej siły, jak osobista relacja z wycieczki po fabryce -mówi dyrektor AVON.

Dwunastoosobowa grupa z Politechniki Warszawskiej przybyła do zakładu w poniedziałek, 30 stycznia. Studenci zapoznali się zarówno z funkcjonowaniem fabryki, jak i z programem praktyk letnich, do których rocznie aplikuje ponad 1000 osób.

 

 

 

-Mając na uwadze konkurencyjny rynek pracy oraz oczekiwania młodych ludzi poszukujących ciekawych miejsc do rozpoczęcia kariery zawodowej, chcemy postawić na bliską współpracę z kluczowymi dla naszego zakresu działań uczelniami. Nic nie ma takiej siły jak osobista relacja z wycieczki po naszej fabryce oraz rekomendacja – zarówno studentów, jak i kadry naukowej – którzy osobiście mają okazję zwiedzić park maszynowy oraz poznać warunki i specyfikę pracy w fabryce –mówi Christof Vollstedt, Dyrektor Fabryki Avon Operations Polska.

 

Około 30 procent praktykantów znajduje pracę

 

Praktyki dedykowane są studentom ostatnich lat oraz absolwentom takich kierunków jak: Inżynieria Produkcji, Inżynieria Mechaniczna i Robotyka, Automatyka, Chemia, Inżynieria Chemiczna i Procesowa, Biotechnologia oraz nauki ekonomiczne. Ich założeniem jest nawiązanie stałej relacji ze studentami wybranych kierunków, a także pozyskanie utalentowanych młodych specjalistów, którzy chcieliby związać z firmą swoją przyszłość. Proces rekrutacji rozpoczyna się w marcu i trwa do końca czerwca, zaś same praktyki – od początku lipca do końca września.

-Liczba praktykantów, którzy zostają w firmie po zakończeniu praktyk jest oczywiście zmienna i zależy od aktualnego zapotrzebowania na pracowników poszczególnych specjalizacji, ale szczycimy się, że średnio po każdej z edycji naszego Programu Praktyk Letnich dalszą współpracę możemy zaproponować ok. 30 procentom praktykantów -dodaje Christof Vollstedt.

 

Współpracują ze szkołami w całym regionie

 

W bieżącym roku firma zaplanowała wizyty przedstawicieli również innych prestiżowych uczelni z terenu regionu. AVON pozostaje w kontakcie m.in. ze: Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Szkołą Główną Handlową, Politechniką Warszawską i Politechniką Lubelską. Obecnie prowadzone są również poszerzone rozmowy, które dotyczą współpracy przy pisaniu prac naukowych oraz wymiany wiedzy. Ponadto AVON planuje podjąć także współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, który prowadzi zajęcia na interesujących dla firmy kierunkach studiów takich jak: logistyka, zarządzanie, ekonomia czy chemia.

Praktyki w fabryce AVON mogą odbyć studenci i absolwenci takich kierunków jak: Inżynieria Produkcji, Inżynieria Mechaniczna i Robotyka, Automatyka, Chemia, Inżynieria Chemiczna i Procesowa, Biotechnologia czy nauki ekonomiczne.

Napisz komentarz »