Aktualności, Kalendarz wydarzeń, Ludzie, Sobolew, Z gmin

Zapraszają na Miodobranie

Opublikowano 26 lipca 2016, autor:

30 lipca 2016

 

 

W najbliższą sobotę w Sobolewie będzie można poznać efekty kilkumiesięcznej pracy grupy podopiecznych Monaru oraz zapoznać się ze szczegółami projektu „Społeczna pasieka”. Organizatorzy zapraszają mieszkańców powiatu do uczestnictwa w pikniku.

Pszczela impreza odbędzie się ona 30 lipca w Ośrodku Monar -Markot w Sobolewie, przy ulicy Łaskarzewskiej 5. Początek o godzinie 11:00. W programie podsumowanie projektu „Społeczna Pasieka”, warsztaty pszczelarskie Miodziowioska oraz warsztaty Hip-Hop Akademia. Gościem specjalnym będzie Anna Przybysz.

Impreza jest zorganizowana przez Stowarzyszenie Monar, w ramach inicjatywy „Społeczna pasieka”, w partnerstwie z gminą Sobolew. Wszystko to ramach projektu „Lokalne ekologiczne inicjatywy obywatelskie – razem dla środowiska” Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

Bezpośrednim celem projektu jest aktywizacja osób wykluczonych społecznie oraz zwiększenie świadomości ekologicznej. Bierze w nim udział 15 osób – podopiecznych Monaru z Domu dla osób bezdomnych i najuboższych Markot w Sobolewie.

Od lutego, pod kierunkiem profesjonalnych pszczelarzy, założyli uprawę roślin miododajnych, odbyli szkolenie z zakładania pasieki i zbudowali siedem uli, które zostały zasiedlone pszczołami.

Osoby te, dotychczas wykluczone społecznie i zawodowo, zostały zaktywizowane i będą odpowiedzialne za opiekę nad ulami. Na Miodobraniu będzie można poznać efekty ich pracy oraz szczegóły projektu.

miodobranie - plakat

 

Napisz komentarz »