Aktualności, Ludzie, Parysów, Sport

Zagrali dla zmarłego kolegi

Opublikowano 23 lutego 2016, autor:

Artur Anczarski zginął w wypadku samochodowym w lipcu 2015 roku. Był zawodnikiem „Orła” Parysów. Teraz koledzy zorganizowali turniej jego pamięci.

-Zrobiliśmy baner z podobizną Artura, zamówiliśmy puchary i zaczęliśmy zbierać pieniądze –wyjaśnia nam Łukasz Kwiatkowski, współorganizator I Halowego Turnieju imienia Artura Anczarskiego, który w sobotę odbył się w hali przy Zespole Szkół w Osiecku.

 

 

Do rywalizacji stanęło 8 drużyn piłkarskich, a w nich około 100 zawodników.

Po krótkim powitaniu i minucie ciszy, odsłonięto pamiątkowy baner z podobizną Artura. Zawodnicy przystąpili do rozgrywek w duchu fair play. To jednak nie wynik był tu najważniejszy, a pamięć o Arturze.

-Cieszymy się z żoną, że koledzy pamiętają o naszym synu. Do wypadku doszło, gdy Artur wracał w nocy z pracy (czołowo zderzył się z innym samochodem na wiadukcie w Lubicach- przyp.red.). Bardzo lubił grać w piłkę, był też ministrantem wspomina Zdzisław Anczarski, dziękując księdzu kanonikowi Włodzimierzowi Tendorfowi za mszę, a Łukaszowi Kwiatkowskiemu, Przemysławowi Całce, Annie Legat i wójt Bożenie Kwiatkowskiej oraz pozostałym, za organizację turnieju.

W planach są już  kolejne zawody.

-Zostaną zorganizowane na parysowskim Orliku w okolicach 13 lipca, przed pierwszą rocznicą śmierci Artura –zapowiada Łukasz Kwiatkowski.

I Halowy Turniej im. Artura Anczarskiego został zorganizowany i przeprowadzony pod patronatem medialnym gazety „Twój Głos”.

grupowe hala


 

Łukasz Kwiatkowski, współorganizator I Halowego Turnieju im. Artura Anczarskiego

Sponsorzy nie zawiedli

-Chcę podziękować wszystkim, którzy pomogli przy organizacji turnieju. Szczególnie rodzinie Artura, która zapewniła gorący poczęstunek wszystkim uczestnikom. Zawodnikom dziękuję za rywalizację w duchu fair play, Gminnej Bibliotece Publicznej za udostępnienie sprzętu grającego, władzom szkoły w Osiecku za udostępnienie hali oraz naszym sponsorom.
Byli nimi: Topaz Parysów- Jolanta i Rafał Oskroba, Sklep Wielobranżowy- Bożena i Tadeusz Łubian, Piekarnia Parysów – Szymon Oskroba, Sklep z telefonami i akcesoriami – Paweł Frelek oraz Bożena i Jan Kwiatkowscy.

 


 

Wyniki turnieju:
1. Huragan Starowola
2. Orzeł Parysów Zawodnicy
3. Viktoria Kałuszyn
4. Oskroba Team
5. Grupa AA – koledzy ze szkoły średniej Artura Anczarskiego
6. Jutrzenka Cegłów
7. KS Wola Starogrodzka
8. Orzeł Parysów Kibice

 

Najlepszy strzelec turnieju:

Hubert Osiak (Huragan) – 13 bramek.

Najlepszy bramkarz:

Radek Sowa (Huragan) – nie obronił tylko 6 strzałów.

 

Hubert Osiak, kapitan Huraganu Starowola, odbiera puchar z rąk Łukasza Kwiatkowskiego.

Hubert Osiak, kapitan Huraganu Starowola, odbiera puchar z rąk Łukasza Kwiatkowskiego.

 

 

Napisz komentarz »