Aktualności, Wilga, Z gmin, Z życia szkół

Zabrali dzieci na ryby

Opublikowano 07 października 2016, autor:

Niezwykłą lekcję na świeżym powietrzu w czwartek, 29 września dla swoich uczniów przygotowali nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Trzciance w gminie Wilga.

Dzieci z klas gimnazjalnych i szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy wzięły udział w mitingu wędkarskim na łowisku „Karpik” w Wildze. Gdy jedni zawodnicy łowili ryby w jednym ze stawów, inni brali udział w zajęciach sprawnościowych czy plastycznych. Tematyka spotkania nawiązywała do przyrody i głównej atrakcji dnia-czyli łowienia ryb. Na wszystkich uczestników czekały nagrody książkowe i sprzęt wędkarski, a na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek.

-Zabraliśmy wszystkie dzieci, których rodzice wyrazili zgodę na uczestnictwo w konkursie i w zawodach wędkarskich –wyjaśniała w rozmowie z nami Katarzyna Gągała, dyrektor SOSzW w Trzciance.

Nie byli to jednak wszyscy podopieczni z ośrodka.

-Nie dla wszystkich byłaby to wyprawa bezpieczna, bo niektórzy nasi uczniowie mają problem z poruszaniem się czy z toaletą -dodała dyrektor zauważając, że wspólnie z nauczycielami postanowili organizować zajęcia w taki sposób, aby uczniom pokazać jak najwięcej z otaczającego ich świata.

-Zamiast z książek, z ławki chcemy w sposób pokazowy prezentować dzieciom na przykład grzyby, ryby, lasy czy drzewa. Będziemy je zabierać na różnego rodzaju zajęcia, żeby wiedziały jak na przykład wygląda ryba, jak się ją łowi czy też jak ją przyrządza -zapewniła Katarzyna Gągała.

archiwum-2

Napisz komentarz »