Aktualności, Kalendarz wydarzeń, Kultura, Rozrywka, Z życia szkół

„You Can Sing” po raz drugi!

Opublikowano 13 marca 2017, autor:

29 marca 2017

Już 29 marca odbędzie się finał II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej „You Can Sing” organizowanego przez Zespół Szkół nr 5 w Garwolinie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, dzięki współpracy organizatorów z Urzędem Miasta,Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Szkołą Muzyczną I stopnia uczestnicy „Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej „YOU CAN SING” ze wszystkich szkól podstawowych (klas 4-6) w Garwolinie będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i językowych na scenie. Po sukcesie pierwszej edycji konkursu, organizatorzy postanowili rozszerzyć zmagania przy mikrofonie o kategorię dla uczniów gimnazjów.

I etap konkursu polega na wyłonieniu maksymalnie 3 uczestników z każdej szkoły podstawowej do konkursu finałowego. W finale – II etapie konkursu wezmą udział najlepsi z najlepszych. W ubiegłym roku było ich 8. Po 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5 oraz 2 ze Szkoły Podstawowej nr 2. Finaliści zaśpiewali w języku angielskim dwa wybrane przez siebie utwory. Zwyciężyła Aleksandra Tudek przed Wiktorią Piorun i Julią Głowalą. Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Regulamin tegorocznego konkursu oraz wzór karty uczestnika są już dostępne w garwolińskich szkołach, do których kierowany jest konkurs. Patronem honorowym konkursu jest burmistrz Miasta Garwolin Tadeusz Mikulski.

Redakcja gazety Twój Głos objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Napisz komentarz »