REKLAMA

Aktualności, Z gmin, Żelechów

Wygrali wielbłąda

Opublikowano 11 grudnia 2017, autor:

Wielka mobilizacja mieszkańców przyniosła efekt. Na Orszaku Trzech Króli w Żelechowie pojawi się… żywy wielbłąd!

Piąta edycja konkursu okazała się szczęśliwa dla społeczności Żelechowa. Najpierw, dzięki głosom internautów, miejscowość zagwarantowała sobie awans do drugiego etapu konkursu. Wyniki głosowania w drugim etapie ogłoszono w poniedziałek (4 grudnia). Najwięcej głosów oddanych na profilu facebookowym Fundacji Orszak Trzech Króli, która jest organizatorem konkursu, zdobył Żelechów. Miejscowość zajęła pierwsze miejsce zdobywając 2.675 głosów. Głosowanie odbywało się poprzez pozostawienia komentarza pod facebookowym postem fundacji.

Zostaliśmy mile zaskoczeni ilością głosów oddanych w drugim etapie konkursu. Walka była piękna – treści komentarzy radowały serca -przyznają organizatorzy.

Żelechów zajął pierwsze miejsce mając przewagę 217 głosów nad Wielopolem Skrzyńskim. Trzecie miejsce zajął Wołów zdobywając 1094 głosy. W Żelechowie, jako zwycięskiej miejscowości, na Orszaku Trzech Króli pojawi się żywy wielbłąd. Do pozostałych finałowych miejscowości trafią czekoladki, zaś do wszystkich biorących udział w konkursie – orszakowe korony.

W związku z wygraną organizatorzy pochodu w Żelechowie muszą zagwarantować miejsce postoju samochodu transportowego oraz miejsca, w którym przed i po orszaku będzie stał wielbłąd (z uwzględnieniem noclegu). Organizatorzy muszą także zadbać o ochronę osób, które będą chciały zbliżyć się do zwierzęcia, a także przygotować i zadbać o bezpieczeństwo osoby, która będzie jechała na wielbłądzie. Trasa pochodu, z uwagi na obecność zwierzęcia, nie będzie mogła przekroczyć 1,5 km długości.

Napisz komentarz »