Aktualności, Borowie, Garwolin, Górzno, Ludzie, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa, Sobolew, Trojanów, Wilga, Z gmin, Z życia szkół, Żelechów

U nas WOŚP wsparł nawet prezydent!

Opublikowano 12 stycznia 2016, autor:

Aż sześć sztabów działało podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie powiatu garwolińskiego. Na konto WOŚP trafi od nas ponad 123 tysiące złotych.

Tegoroczna zbiórka przebiegła pod hasłem: „Mierzymy wysoko”. Zebrane podczas akcji pieniądze, zostaną przekazane na wsparcie opieki medycznej najmłodszych i najstarszych pacjentów szpitali w całym kraju.

 

 

 

 

Co ciekawego działo się w ramach WOŚP?

PILAWA: Tego dnia na ulice miasta i miejscowości, wchodzących w skład gminy, wyszło 30 wolontariuszy. O 20:00 przed budynkiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury miał miejsce pokaz fajerwerków.  Po „Światełku do nieba” odbyła się licytacja gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas licytacji udało się zebrać 450 złotych.

MACIEJOWICE: Finał WOŚP w gminie Maciejowice odbył się na hali sportowej. Wydarzenie ściągnęło na teren obiektu głównie młodzież, choć wśród uczestników imprezy były także osoby dorosłe oraz dzieci. Mieszkańcy bawili się między innymi przy muzyce zespołów Dynamit i Power. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było obejrzeć występy sportowe i artystyczne. Przed publicznością wystąpili młodzi tancerze, wokaliści, instrumentaliści, zawodnicy taekwondo oraz gimnastycy. Pod koniec imprezy zorganizowano aukcję, podczas której można było wylicytować gadżety WOŚP. Zwieńczeniem 24. finału w Maciejowicach było wysłanie charakterystycznego „Światełka do nieba”.

SOBOLEW: Tu wolontariusze działali w ramach sztabu, utworzonego przy Publicznym Gimnazjum w Maciejowicach. Łączna kwota zebranych przez nich pieniędzy, to 4.462,40 złotego. Najwięcej zebrała Wiktoria Jechna -1.219.97 zł. Dodatkowo, z licytacji koszulek, notesów i kubków oraz z Otwartego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sobolew, na konto WOŚP dołożono 1.945 złotych. Tradycyjnie już, przy Gminnym Domu Kultury, zorganizowano imprezę dla społeczności lokalnej. Głównym punktem programu była zabawa taneczna z zespołem Ares. Serwowano też gofry, zapiekanki, pączki, bigos z kiełbaskami, kawę, herbatę i napoje.

TROJANÓW: Po raz kolejny WOŚP zagrała w Trojanowie. Wolontariuszami byli uczniowie Zespołu Szkół oraz druhowie z OSP. Przeprowadzono konkursy i zabawy dla dzieci. Nagrodami były zabawki, najmłodsi otrzymali również pączki i batoniki. Przeprowadzono licytację pucharu z zawodów strażackich, a o godzinie 20.00 wystrzelono światełko do nieba. Podczas imprezy grały zespoły „COVERS” i „Rayan”. Puszki z zebranymi datkami trafiły do sztabu w Garwolinie.

ŁASKARZEW: Fundacja Osobom Niepełnosprawnym „ALE Jestem” wraz z Zespołem Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów po raz pierwszy zorganizowały Sztab WOŚP. Do wspólnego grania przyłączyli się ŁKS „Promnik” Łaskarzew, KS „Snajper Sośninka”, Zespół Szkół nr 2 im Jana Pawła II i strażacy z miejscowej OSP. Podczas 2 weekendowych dni zorganizowano dla osób dorosłych i uczniów kilka imprez, z których dochód zasilił konto WOŚP. W sobotę odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Łaskarzewa. Sponsor nagród, Lidia Sopel-Sereja, wręczyła wszystkim drużynom pamiątkowe puchary. Wieczorem mieszkańcy bawili się na dyskotece, która trwała aż do 3.00 w nocy. W niedzielę od 6.00 rano 25 wolontariuszy wyruszyło na ulice miasta i powiatu. Funkcjonował także sklep z gadżetami WOŚP. Przedmiot, który wylicytowano w nim najdrożej, to koszulka z logo 24. Finału, sprzedana za 400 złotych. W niedzielę dla uczniów gimnazjum i liceum zorganizowano turniej ping ponga. Przez cały dzień na hali sportowej w Dąbrowie wolontariusze mogli zbierać pieniądze do swoich puszek od zawodników Ligii Futsal i kibiców tych rozgrywek. Wielką niespodziankę wolontariuszom sprawił prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką również wspomógł WOŚP podczas niedzielnej wizyty w Łaskarzewie.

GARWOLIN: 102 wolontariuszy ze sztabu w Garwolinie zbierało pieniądze w stolicy powiatu, a także w Wildze, Łaskarzewie, Trojanowie, Stefanowie i w Żelechowie. Najwięcej, bo ponad 2.300 złotych, znalazło się w puszce Marcina Kępki. Liczeniem zebranych w Garwolinie pieniędzy zajęły się panie z miejscowego Oddziału Banku Pekao S.A. W niedzielę, w godzinach 15:00-20:00, w siedzibie oddziału najmłodsi mogli też tworzyć obrazki, związane z WOŚP. W CSiK odbyła się licytacja. Poprowadził ją Marek Banaszek. Najwięcej, bo aż 550 złotych, zapłacono za obraz Anny Sowy „Nenufary”. Niewiele mniej osiągnęły: złote serduszko i zegarek Timex. Wieczorem w sali kinowej wystąpił Teatr Rękawiczka ze spektaklem „Romance” zainspirowanym „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza. Reżyserem przedstawienia jest Izabela Rękawek. Wstęp na nie odbywał się na zasadzie dobrowolnego datku do puszki wolontariuszy, czekających przed salą kinową.

 


 

3.627 złotych
-udało się zebrać wolontariuszom ze sztabu w Samogoszczy

9.800 złotych
-zebrał sztab z Żelechowa

33.196 złotych
-zebrał sztab maciejowicko-sobolewski

12.831,15 złotych
-zebrał sztab w Pilawie

48.000 złotych
-zebrał sztab w Garwolinie

15.902 złote
-zebrał sztab w Łaskarzewie


 

archiwum21

archiwum17

archiwum7

 

 

 

Napisz komentarz »