Aktualności, Galerie, Górzno, Ludzie, Pilawa, Z gmin

Szlachetna Paczka z rekordem. Dary aż za 270 tysięcy złotych!

Opublikowano 17 grudnia 2015, autor:

Tego liderzy zarówno magazynu w Pilawie, jak i w Uninie, się nie spodziewali. Darczyńcy stanęli na wysokości zadania. Prezenty trafiły do 73 potrzebujących rodzin.

W pilawskim magazynie padł rekord- blisko 180 tysięcy- tyle wyniosła wartość paczek. U debiutantów w Uninie zaś 94 tysiące złotych.

W sobotę i niedzielę miał miejsce czwarty już w naszym powiecie finał „Szlachetnej Paczki”. Zarówno w magazynie w Pilawie „Garwolin i okolice”, jak i drugim „Gmina Górzno” w Uninie panowała świąteczna atmosfera.

 

Wolontariusze przyjmowali od darczyńców paczki i rozwozili je do zakwalifikowanych rodzin. Do udziału w tegorocznym projekcie zgłoszono blisko 120 rodzin z terenu całego powiatu.

Finalnie wsparcie trafi do 31 rodzin, dla których magazyn znajdował się w Uninie, oraz do 42 rodzin objętych działaniem wolontariuszy z Pilawy.

W pilawskim magazynie liderem była Katarzyna Suchecka, w drugim zaś Marta Mikulska-Ekiert.

W akcję włączały się firmy, urzędy, instytucje, szkoły i osoby indywidualne – co ciekawe, nie tylko z naszego powiatu, ale też z okolic Warszawy.

-W „Szlachetnej Paczce” jestem już od pięciu lat. Czułam cały czas niedosyt, że robię za mało i stąd pomysł w tym roku, żeby zrobić coś u siebie, na swoim terenie. Objęliśmy pomocą rodziny z gmin Górzno, Borowie, Miastków Kościelny i trochę z gminy Garwolin. Darczyńców w większości mieliśmy z Warszawy. Z lokalnych firm znalazł się między innymi Ochnik, Prolech, Lechpol, Lamex i AkzoNobel -wyjaśniła w rozmowie z nami Marta Ekiert-Mikulska, liderka z magazynu w Uninie.

-Chcemy serdecznie podziękować burmistrz Albinie Łubian, staroście Markowi Chciałowskiemu, burmistrzowi Tadeuszowi Mikulskiemu, państwu Żabczyńskim oraz Kebabowi „Centrum” i Pizzerii „Primavera” za okazane wsparcie i pomoc. Dziękujemy też wszystkim darczyńcom i zapraszamy za rok -podsumowuje z kolei Katarzyna Suchecka, lider z Pilawy.

Finał akcji odbywał się pod patronatem medialnym Twojego Głosu-gazety powiatu garwolińskiego.

 

Finał Szlachetnej Paczki

 

Napisz komentarz »