Aktualności, Z życia szkół

Nagrodzono mistrzów pióra

Opublikowano 24 maja 2018, autor: WZ

O kształtowaniu losu, literaturze jaki wolności oraz roli poezji pisali uczestnicy konkursu literackiego organizowanego w ramach VII Powiatowej Ligi Przedmiotowej.

 

 

 

 

 

Celem literackich zmagań było m.in.: rozwijanie wrażliwości literackiej i artystycznej młodego człowieka, pobudzenie do refleksji na temat samego siebie, motywowanie młodych ludzi do poszukiwania wartości we współczesnym świecie oraz do odnajdywania prawdziwych autorytetów.

Uczniowie mieli trzy tematy do wyboru, które dotyczyły kształtowania zdarzeń ludzkiego losu, wolności literatury oraz poezji, która „jest stara jak świat i skończy się dopiero z nim razem”.

Wyłoniono trzech laureatów, których prace były najlepsze. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Filip Rusak – uczeń ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie (opiekun – Dorota Znamirowska-Kalata). Drugi był Michał Chabrowski z LO im. Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, (opiekun – Agnieszka Maczkowska). Trzecie miejsce należało do Agaty Bogusz – uczennicy LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie (opiekun – Anna Włodarczyk).

Wyróżniono także dwie prace – Agnieszki Kazimierczak z ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie oraz Joanny Różyckiej z LO im. Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Laureaci otrzymali dyplomy i książki. Nagrody zostały wręczone w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, podczas obchodów święta Konstytucji 3 Maja.

Napisz komentarz »