Aktualności, Z gmin, Żelechów

Bo bawić można się bez używek!

Opublikowano 06 grudnia 2017, autor: Marta Kalinowska

Niemal 250 młodych mieszkańców miasta i gminy Żelechów wzięło udział w Bezalkoholowym Balu Andrzejkowym zorganizowanym 25 listopada w „Łabędzim Dworze”. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 

-Nikt z nas ani przez chwilę nie czuł się sam, byliśmy jedną wielką rodziną -podkreślają uczestnicy zabawy.

O dobrą, rodzinną atmosferę zadbali organizatorzy balu: ksiądz Eugeniusz Filipiuk – proboszcz parafii Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Żelechowie, ksiądz Leszek Mućka – Dekanalny Duszpasterz Młodzieży oraz Siostry Opatrzności Bożej. Motywem przewodnim była Gala Rozdania Oskarów.

Na uczestników listopadowej zabawy czekał suto zastawiony stół, moc niespodzianek oraz zabawa prowadzona przez wodzireja Fantomasza z Białej Podlaskiej. Wiele emocji wzbudziły konkursy z nagrodami, gdzie do wygrania były m.in. vouchery do SPA, bony zniżkowe na kurs prawa jazdy, talony na kebaby oraz kosmetyki. Podczas balu zorganizowano także losowanie, w którym nagrodą był wysokiej klasy rower.

-Młodzież po raz kolejny udowodniła, że można się świetnie, kulturalnie i świadomie bawić bez alkoholu i innych używek -podsumowuje ksiądz Leszek Mućka.

Celem balu było promowanie dobrej zabawy i otwartości na drugiego człowieka bez konieczności używania alkoholu. Zorganizowana zabawa była pierwszą w historii żelechowskiej parafii, ale jak zapewniają organizatorzy – nie ostatnią, jaka będzie miała miejsce na terenie gminy.

Organizatorzy dziękują władzom Gminy Żelechów na czele z Burmistrz Mirosławą Miszkurką, sponsorom, darczyńcom oraz Andrzejowi Brychowi za nieodpłatne udostępnienie sali. Specjalne podziękowania kierują także do funkcjonariuszy Straży Pożarnej i Policji za zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy.

 

W I Bezalkoholowym Balu Andrzejkowym udział wzięło prawie 250 młodych mieszkańców Żelechowa i okolic. Zabawa trwała od godziny 18:00 do 2:00.

Napisz komentarz »