Aktualności, Atrakcje turystyczne, Turystyka, Wilga, Z gmin

Retrievery zmierzą się w Polewiczu

Opublikowano 27 kwietnia 2016, autor: Jarosław

Tylko do 1 maja mogą zgłaszać się osoby, które razem ze swoimi pupilami chcą wziąć udział w III Zawodach Retrieverów na dummy o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego.

 

 

Retrievery to psy aportujące, wyselekcjonowane pod względem umiejętności odnajdywania i aportowania strzelonej zwierzyny, głównie ptactwa. Doskonale wykonują tę pracę zarówno na lądzie jak i w wodzie. Z kolei angielskim terminem dummy określa się sztuczny, materiałowy aport używany w szkoleniu psów, głównie myśliwskich, których rolą w łowisku jest przynoszenie strzelonej drobnej zwierzyny (kaczka, bażant, królik, zając).

Jacek Trzpil, główny organizator, tłumaczy, że w zawodach psy muszą wykazać się pasją w szukaniu i przynoszeniu dummy, pracą w wodzie, nie mogą bać się wystrzałów.

-Przede wszystkim jednak od psów wymaga się posłuszeństwa i bezwzględnego wykonywania poleceń przewodnika -podkreśla.

Zawody odbędą się 7 maja, w stanicy Hufca „Orłów” ZHP Garwolin w Polewiczu. Zostaną rozegrane w trzech klasach: Elementarnej, Podstawowej i Otwartej, według Regulaminu zatwierdzonego przez Główną Komisję Szkolenia Związku Kynologicznego w Polsce.

Zbiórkę przewidziano na godzinę 9:30. Opłata startowa wynosi 60 złotych. Zgłaszać się można do 1 maja. Regulamin zawodów i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej Związku Kynologicznego w Polsce.


Zawody odbędą się 7 maja w Polewiczu

Napisz komentarz »