Aktualności, Sport, Z życia szkół

Walczyli w Miętnem o Puchar Tymbarku

Opublikowano 04 kwietnia 2016, autor: Łukasz Strachota

Aż pięć drużyn z naszego powiatu wystąpiło w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który 30 i 31 marca rozegrano pod Garwolinem.

Po eliminacjach gminnych i powiatowych, rywalizacja o Puchar Tymbarku, przeniosła się na szczebel wojewódzki. Mazowiecki finał największych dziecięcych rozgrywek piłkarskich w Europie, rozegrany został na boiskach Powiatowego Ośrodka w Miętnem. Podczas dwóch dni rywalizacji, wyłoniono najlepsze drużyny w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12.

W najmłodszej kategorii z bardzo dobrej strony zaprezentowali się chłopcy z Akademii Młodego Piłkarza Progres, którzy zajęli czwarte miejsce.

Moi piłkarze rozegrali bardzo dobry turniej. Czwarte miejsce w finale mazowieckim, uważam za ogromny sukces. Większość chłopców w naszej akademii trenuje od 4 roku życia i już widać tego efekty. Uważam, że to dobra prognoza na dalsze sukcesy rocznika 2008/2009 -ocenia trener Kacper Szczepański.

 

Do awansu zabrakło jednego gola

 

Na fazie grupowej rywalizację w kategorii U-10 zakończył UKS Promnik Gończyce, który przegrał kolejno z SP Lesznowola (4:5), UKS Orlik-14 Radom (2:3) i SP 109 Wawer (2:16).

Występ w tym turnieju jest dla chłopaków cennym doświadczeniem, którego nam brakowało. Na pewno zaprocentuje ono w przyszłości. Wiem, że stać ich na zdecydowanie więcej -podkreśla trener zespołu Marcin Cieśla.

Jednego gola do awansu do ćwierćfinału zabrakło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Żelechowie, którzy rywalizowali w kategorii U-12. Podopieczni Tomasza Gugały w zestawieniu drużyn, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach, sklasyfikowani zostali na czwartej lokacie. Do kolejnej fazy awans uzyskały trzy najlepsze ekipy.

W gronie osiemnastu drużyn dziewczęcych z kategorii U-12 były dwie z powiatu garwolińskiego. Na fazie grupowej swoją przygodę zakończyły uczennice Szkoły Podstawowej w Parysowie (opiekun Joanna Sobkowicz). Jeden etap dalej zabrnęły piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach (opiekun Małgorzata Flont).

 

W kategorii U-12 dziewcząt wystąpiły dwa zespoły z powiatu garwolińskiego - SP Parysów i SP Trąbki.

W kategorii U-12 dziewcząt wystąpiły dwa zespoły z powiatu garwolińskiego – SP Parysów i SP Trąbki.

Napisz komentarz »