Aktualności

Najnowocześniejszy rentgen już działa w Garwolinie

Opublikowano 19 maja 2015, autor: JS.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MB MED świadczy usługi w zakresie diagnostyki medycznej i teleradiologii. To jedyna tego typu placówka nie tylko w Garwolinie, ale najprawdopodobniej też w regionie. Jej oficjalne otwarcie odbyło się w sobotę 9 maja.

NZOZ MB Med mieści się przy ulicy Krótkiej 1 w Garwolinie, nad drogerią Natura, w centrum miasta, niedaleko dworca autobusowego.

-Posiadamy najnowocześniejszy rentgen na rynku. Obecnie nie ma lepszego -zapewnia właściciel zakładu Robert Biernacki.

Używany w zakładzie aparat jest dużo bezpieczniejszy, niż tradycyjne sprzęty. Pacjenci otrzymują o wiele mniejszą dawkę promieniowania. Ponadto nie są narażeni na powtórne zdjęcie i powtórną dawkę promieniowania, jak to się zdarza przy starszych aparatach.

Zakład współpracuje z 30 wybranymi, najlepszymi lekarzami w całej Polsce. To oni pobierają zdjęcia z serwerów i je opisują. Opisy zdjęć są dostępne do 24 godzin, a jeśli jest zalecenie niezwłocznego wykonania (tak zwane CITO), to nawet do godziny. Pacjenci otrzymają zdjęcia na płycie. Są one dużo lepszej jakości, niż na tradycyjnych kliszach.

Lekarz z placówki, która zamawia usługę, będzie mógł automatycznie wchodzić do bazy zakładu, wcześniej zobaczyć zdjęcie, które zlecił i ściągnąć jego opis, nawet zanim pacjent przyjdzie. Będzie mógł także porównać zdjęcia aktualne i wykonane wcześniej.

-W najbliższej przyszłości planujemy rozbudować zakład o USG, densytometr -urządzenie do badania kości, a następnie także rezonans -zapowiada R. Biernacki.

Na miejscu mają pracować ponadto ortopeda dziecięcy i reumatolog.

Pacjenci mogą korzystać z badań na dwa sposoby. Jeśli otrzymują skierowania z ośrodków zdrowia, nic nie płacą, ponieważ badania finansuje NFZ. Mogą również wykonać badania prywatnie, odpłatnie.

Oficjalne otwarcie ośrodka nastąpiło w sobotę 9 maja. Przybyli na nie burmistrz Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Marek Jonczak i przedstawiciele przychodni z terenu powiatu. Pojawił się także Łukasz Komisarek z firmy Hospital Investment Group, który opowiedział zgromadzonym, na czym polega teleradiologia.

 

Najnowocześniejszy rentgen już działa w GarwolinieNajnowocześniejszy rentgen już działa w GarwolinieNajnowocześniejszy rentgen już działa w Garwolinie

komentarze »
 1. Klaudia78 7 sierpnia 2016 17:11 - Odpowiedź

  Nie polecam korzystać z usług placówki, nie miła obsługa, pani w rejestracji wręcz okropna, a sam właściciel obłapiał mnie wzrokiem. Zdjęcia nie są najwyższej jakości.. ale czego sie spodziewać skoro ludzie sie chyba nie znają na rzeczy!!! Żenada

 2. Gosia 24 sierpnia 2016 10:00 - Odpowiedź

  kurczę, to straszne, ale odniosłam podobne wrażenie rozmawiając z panią w recepcji…

 3. Marek 21 listopada 2016 16:44 - Odpowiedź

  Pełna zgoda z powyższymi opiniami. Władcza, a źle wychowana pani rejestratorka ( na granicy chamstwa) odkładająca słuchawkę telefoniczną w dowolnie przez nią wybranym momencie, nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu z pacjentami. Kontakt, nawet głosowy, z tą panią może być szkodliwy dla rozmówcy.
  Sądzę, że jest potrzebna albo szybka edukacja w zakresie zachowania, albo wymiana osoby na tym tak odpowiedzialnym stanowisku. Oczekuję na reakcję Właściciela Przychodni.

 4. Anna 20 grudnia 2016 14:25 - Odpowiedź

  Potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi

Napisz komentarz »