Aktualności

Toporkiewicz wygryzie Czyżewskiego?

Opublikowano 31 marca 2016, autor: Ewelina Karbowska

Z nieoficjalnych, ale bardzo wiarygodnych źródeł dowiedzieliśmy się, że stanowisko Komendanta Powiatowego Policji ma objąć niebawem dotychczasowy szef policjantów w Wyszkowie.

Na początku marca pisaliśmy, że pojawiły się pogłoski o planowanym przeniesieniu Adama Czyżewskiego.

Wówczas sam komendant, w rozmowie z nami, zdecydowanie odcinał się od tych „rewelacji”.

 

 

 

 

-Zapewne kiedyś może się zdarzyć taka sytuacja. Ale w tym momencie, to są po prostu plotki. Powiem tak, jak zwykł mawiać komendant wojewódzki: „Ja się nigdzie nie wybieram!”. Dobrze mi się tutaj pracuje. Nie ukrywam też, że chciałbym w Garwolinie zostać jak najdłużej -mówił komendant Czyżewski.

Jednak coraz głośniej mówi się o tym, że roszady nastąpią i że decyzja w tej sprawie już zapadła „na górze”.

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji potwierdzającej, że to właśnie Michał Toporkiewicz zostanie powołany na szefa garwolińskich stróżów prawa, a Adam Czyżewski powróci do Przysuchy. Sprawa ma się wyjaśnić w tym tygodniu.

-Rozmowy są prowadzone. Natomiast oficjalnej decyzji jeszcze nie ma. Nie ma też jeszcze napisanego rozkazu. Gdy on się pojawi, to dopiero dowiem się, czy wracam do Przysuchy, czy zostanę przeniesiony w inne miejsce. A może zostanę tu – w Garwolinie. Podkreślam – ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Wiele się jeszcze może zdarzyć -mówi pytany przez nas o sprawę Adam Czyżewski, aktualny Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie.

 

Toporkiewicz to policjant z Garwolina

 

Inspektor Michał Toporkiewicz jest policjantem od 1991 roku. Służbę rozpoczął w Wydziale Operacyjno- Rozpoznawczym Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. W 1997 roku został kierownikiem Sekcji II Wydziału Kryminalnego, a rok później objął stanowisko naczelnika tego wydziału. W 1999 roku został zastępcą komendanta powiatowego.

Od 2005 roku pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu, a od 2015 roku Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie.

Ma 50 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Prywatnie mieszka z żoną i trójką dzieci w Garwolinie.

 

Inspektora Adama Czyżewskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie powołał we wrześniu 2014 roku inspektor Cezary Popławski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji.

Inspektora Adama Czyżewskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie powołał we wrześniu 2014 roku inspektor Cezary Popławski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji.

 

Według naszych ustaleń, nowym komendantem ma zostać inspektor Michał Toporkiewicz - policjant mieszkający w Garwolinie.

Według naszych ustaleń, nowym komendantem ma zostać inspektor Michał Toporkiewicz – policjant mieszkający w Garwolinie.

 

 

Foto: archiwum redakcji i KWP Radom

Napisz komentarz »