Aktualności, Borowie, Pilawa, Sobolew, Sport, Z życia szkół

Piłkarskie zmagania dziewcząt

Opublikowano 14 marca 2016, autor: Łukasz Strachota

Za nami mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt. Złote medale zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej w Puznówce, Gimnazjum w Pilawie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie.

Po chłopcach do walki o medale mistrzostw powiatu w halowej piłce nożnej stanęły dziewczęta. Turniej dla szkół podstawowych odbył się w  hali sportowej przy Zespole Oświatowym w Borowiu.

Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn. Ostateczną kolejność wyłoniono grając systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich meczów, największym dorobkiem punktowym mogły pochwalić się podopieczne Mirosława Sabaka ze Szkoły Podstawowej w Puznówce. Srebrne medale zdobyły dziewczęta z Parysowa (opiekun Joanna Sobkowicz), a brązowe piłkarki z Trąbek (Małgorzata Flont).

 

W Sobolewie najlepsza drużyna z Ekonomika

 

Podobnie jak uczennice szkoły podstawowej, po raz pierwszy w halowej piłce nożnej rywalizowały gimnazjalistki. W turnieju, który odbył się w Pilawie udział wzięło pięć zespołów. Najlepsze okazały się gospodynie imprezy, dowodzone przez Barbarę Zielińską. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Trąbki (Halina Ciesielska), a trzecie Gimnazjum Parysów (Andrzej Stępień).

Drugi raz o medale mistrzostw powiatu powalczyły dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju, który odbył się w hali sportowej w Sobolewie, mistrzowskiego tytułu broniły podopieczne Jadwigi Walendy z Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. Ubiegłoroczne triumfatorki dotarły do finału. W nim musiały uznać wyższość uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie. Piłkarki z Ekonomika, dowodzone przez Konrada Piotrowskiego, wygrały 7:1.

W meczu o trzecie miejsce, dziewczęta z ZSP Sobolew pokonały LO Żelechów 3:0.

L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 Gimnazjum Pilawa 4 10 19-0
2 Gimnazjum Trąbki 4 8 6-0
3 Gimnazjum Parysów 4 4 3-12
4 Gimnazjum Maciejowice 4 4 6-7
5 Gimnazjum Powiatowe Garwolin 4 1 2-17

 

L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 SP Puznówka 5 10 4:1
2 SP Parysów 5 9 5:1
3 SP Trąbki 5 8 3:2
4 SP Borowie 5 5 1:2
5 SP Głosków 5 4 2:4
6 SP Rębków 5 4 1:6

 

Napisz komentarz »