Aktualności, Nasi najmłodsi mieszkańcy

Świętowali Imieniny Zucha 2016

Opublikowano 03 marca 2016, autor: Eliza Józwicka

Każdy z nas ma w swoim kalendarzu daty i uroczystości, które są dla niego ważne. Mają taką datę też zuchy Hufca „Orłów”. Jest ona niepowtarzalna, bo przypada tylko raz na cztery lata – 29 lutego.

Świętowali Imieniny Zucha 2016

 

Tym razem impreza imieninowa odbyła się w Zespole Szkół w Starym Pilczynie.

-Jak świat światem, imieniny to rzecz wspaniała. Ba! Istnieje nawet w wielu gromadach  specjalny obrzęd imieninowy dla solenizantów. Trochę jednak przykro tym zuchom, które imieniny obchodzą w wakacje, ferie, lub święta. Dlatego też wymyślono, aby imieniny wszystkich zuchów obchodzić jednocześnie. Robi się to z wielką pompą i paradą, ale za to tylko jeden raz przez cały okres „zuchowania”. Cieszymy się, że możemy wspólnie obchodzić to święto –powiedziała dh Milena Balcerzak-Węgrzyn, współorganizatorka uroczystości.

Pierwszym punktem spotkania, było uroczyste powitanie. Dh Milena szczególnie przywitała dh A. Gądek, z-cę komendanta Komendy Hufca „Orłów”. Witała też zuchy wraz z drużynowymi: 14 GZ z Garwolina z dh M. Dziubak i dh I. Tudek, 154 Garwolińską GZ z dh A. Gądek i dh A. Smolewską, 61 GZ z Rudy Talubskiej z dh I. Kobus, 22 GZ z Łaskarzewa z dh E. Kisiel oraz 23 GZ ze Starego Pilczyna z dh M. Balcerzak-Węgrzyn.

 

Niespodzianką był tort

 

Później dh Ewa Kisiel, współorganizatorka imienin, zaprosiła zuchy do zabawy, po której grupy rozpoczęły bieg zuchowy. Gromadom wręczono karty biegu, podczas którego trzeba było wykonać zadania rozmieszczone na terenie szkoły. Za każde z nich zuchy otrzymywały zaliczeniową pieczątkę.

Były też tańce, śpiewanki i zawody sportowe. Zuchy robiły czapeczki i totemy gromady. Niezwykłe były też doświadczenia chemiczne. Radości dopełniła sala gier i zabaw. Nie zabrakło również posiłku „dla zucha i brzucha”.

Dzieciaki poradziły sobie świetnie. Dumne, zgromadziły się w hali sportowej. Wyczuwały niespodziankę. I słusznie! Był nią bardzo smaczny tort.

Potem przyszedł czas na apel. W tym momencie dh Milena przedstawiła szczególnego gościa – dyrektor Zespołu Szkół w Starym Pilczynie Beatę Paziewską. Podziękowała też wszystkim za wspólną zabawę.

Głos zabrała także pani dyrektor. Wyraziła radość z faktu, że zuchy tak licznie się zgromadziły. Z życzeniami zwróciła się do zuchów również dh A. Gądek.

Imieniny Zucha nie udałyby się, gdyby nie pomoc rodziców, druhen i druhów. Dh Milena skierowała do nich słowa wdzięczności.

„Iskierka przyjaźni” zakończyła świętowanie. Na pamiątkę spotkania, każdej gromadzie wręczono dyplom i okolicznościowe znaczki.

 

Świętowali Imieniny Zucha 2016

Świętowali Imieniny Zucha 2016

Świętowali Imieniny Zucha 2016

  • Świętowali Imieniny Zucha 2016
  • Świętowali Imieniny Zucha 2016
Napisz komentarz »