Aktualności, Sport

Perła Zawady mistrzem Ligi Amatorskiej

Opublikowano 15 lutego 2016, autor: Łukasz Strachota

Perła Zawady w znakomity stylu sięgnęła po mistrzostwo Ligi Amatorskiej. Tegoroczny debiutant wygrał aż jedenaście z dwunastu rozegranych spotkań.

Perła Zawady mistrzem Ligi Amatorskiej

Trzynaście drużyn rywalizowało w tegorocznej edycji Ligi Amatorskiej, rozgrywanej w ramach Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej. Kibice, którzy w niedziele zasiadali na trybunach hali sportowej przy ulicy Żwirki i Wigury mieli co oglądać. Łącznie w 78 meczach strzelono 773 bramki, co daje blisko dziesięć trafień na mecz.

Zdecydowanie najlepszą drużyną tegorocznych rozgrywek była Perła Zawady. Zespół z Garwolina, dla którego był to debiut w Lidze Amatorskiej wygrał jedenaście z dwunastu rozegranych spotkań. Punkty urwali mu jedynie Wolni Strzelcy, którzy zajęli drugie miejsce.  Na najniższym stopniu podium uplasował się ubiegłoroczny triumfator Drukarnia Ragus. Klasyfikacje fair play wygrali Amatorzy, którzy mimo pasma porażek, umieli zapanować nad emocjami.

 

Jarosław Mikulski najlepszym zawodnikiem ligi

 

Ze 164 zawodników, którzy wystąpili w rozgrywkach, aż 111 zdobyło przynajmniej jedną bramkę. Listę strzelców z 42 trafieniami na koncie otwiera Jarosław Mikulski z Perły Zawady. Drugi w tym zestawieniu jest Piotr Kościesza (Niewykorzystane Talenty), który  26 razy umieszczał piłkę w bramce. Trzecie miejsce ex aequo zajęli: Łukasz Wójtowicz (MOW Borowie), Karol Górski (Wolni Strzelcy) i Piotr Piorun (Zeller Plastik Poland), którzy zdobyli po 24 gole. Podobnie jak przed rokiem, najlepszym asystentem został Tomasz Jarzyna. Zawodnik Drukarni Ragus może pochwalić się siedemnastoma podaniami otwierającymi drogę do bramki. Jedną asystę mniej zanotował Stanisław Miazga (Perła Zawady). Klasyfikację kanadyjską z dużą przewagą wygrał Jarosław Mikulski, który po zsumowaniu goli i asyst uzyskał 53 punkty.

W tegorocznych rozgrywkach zaprezentowało się 25 bramkarzy. Najwyższe noty za swoje występy zebrał Jakub Makulec z Wolnych Strzelców. Drugie miejsce zajął Marcin Sobieska (Perła Zawady), a trzecie Grzegorz Kotlarski (Radosny Futbol).

Najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi uznano Jarosława Mikulskiego. 22-latek, który został najlepszym strzelcem rozgrywek, a także wygrał klasyfikacje kanadyjską, w znaczącym stopniu przyczynił się do wywalczenia mistrzowskiego tytułu przez Perłę Zawady.

 

Perła Zawady mistrzem Ligi Amatorskiej

Napisz komentarz »