Aktualności, Ludzie, Łaskarzew, Trojanów

Psycholog i prawnik pomogą za darmo

Opublikowano 22 stycznia 2016, autor: Jarosław

W Łaskarzewie i Trojanowie z bezpłatnej pomocy mogą korzystać osoby, które stały się ofiarami przestępstw, a także ich najbliżsi.

Psycholog i prawnik pomogą za darmo

W ramach Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej są prowadzone kompleksowe działania, mające na celu usuwanie skutków przestępstw. Ukierunkowano je także na pomoc w rozwiązaniu trudnych sytuacji, związanych i bezpośrednio wynikających z doświadczanego przestępstwa.

 

 

 

 

W Łaskarzewie co wtorek przyjmują psycholog (10.00-18.00), prawnik (10.00-17.00) i osoba pierwszego kontaktu (10.00-14.00). Raz na kwartał w soboty będzie do dyspozycji pracownik socjalny i doradca zawodowy. Filia numer 2 Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej w Siedlcach mieści się w budynku przy ulicy Alejowej 13.

W Trojanowie raz na miesiąc w piątki przyjadą psycholog i prawnik (od 8.00 do 15.00). Tu, przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (Trojanów 57A), funkcjonuje Stały Punkt Mobilny CPI.

Na całe województwo mazowieckie oferta jest o wiele szersza i dotyczy między innymi pomocy psychoterapeuty, psychiatry lub różnych form pomocy socjalnej.

-Jeżeli ktoś będzie potrzebował psychoterapeuty, lub innej z form pomocy, niedostępnej w Łaskarzewie, to będzie musiał się udać do centrum w Siedlcach -informuje Ilona Trojnar. Będzie w tym pomagała osoba pierwszego kontaktu, która ustali indywidualny plan pomocy.

 

Dzisiaj konferencja, dotycząca Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej

 

Osoby mające trudną sytuację finansową, mogą liczyć na sfinansowanie przez CPI biletów do Siedlec.

Wsparcie jest kierowane do osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz ich najbliższych, nie tylko członków rodzin. Może to być przyjaciółka, lub partner ze związku niecywilnego. Nie mogą z niego korzystać sprawcy przestępstw.

Pomoc jest dostępna od 1 stycznia do końca roku. Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej jest prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Równych Szans Bona Fides. Jest to zadanie zleconego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

22 stycznia, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Łaskarzew, zostanie zorganizowana konferencja, która będzie dotyczyła upowszechnienia informacji o rozpoczęciu realizacji projektu Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej w Łaskarzewie. Rozpocznie się o godzinie 10.00.

 

 


 

 

Jak się kontaktować?

Formy kontaktu:
-osobisty
-telefoniczny
-mailowy
-listowny (poczta tradycyjna)
-Skype

Filia nr 2 w Łaskarzewie:
08- 450 Łaskarzew, ul. Alejowa 13, tel. 500 566 898
Email:[email protected]

Stały Punkt Mobilny w Trojanowie:
08-455 Trojanów 57A (przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej),
tel. 25 640 71 30 lub 500 566 881

Strona www:
www.siedlce.caritas.pl

Napisz komentarz »