Aktualności, Borowie, Czarna strona powiatu, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Pilawa, Sobolew, Trojanów, Wilga, Z gmin, Żelechów

Ruszyła akcja ZNICZ 2015

Opublikowano 30 października 2015, autor: Marta Kalinowska

Od dzisiaj do poniedziałku (2 listopada) w rejonie cmentarzy, na drogach głównych i dojazdowych, policjanci prowadzić będą działania, mające na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu.

Przy cmentarzach na terenie powiatu zostały wyznaczone strefy parkingowe, w Garwolinie, podobnie jak w latach ubiegłych – oznakowany parking. Ponadto zmieniła się organizacja ruchu – policja apeluje o stosowanie się do obowiązujących znaków drogowych  oraz do poleceń policjantów.

 

 

 

-Mamy nadzieję, że te zmiany nie będą uciążliwe dla mieszkańców naszego powiatu, a w znaczący sposób ułatwią osobom przyjezdnym uczczenie pamięci bliskich zmarłych. Policjanci będą przede wszystkim pomagać w bezpiecznym przemieszczaniu się wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będą też oczywiście reagować na popełniane przestępstwa i wykroczenia -informuje nas Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Aby nie paść ofiarą przestępstwa, należy pamiętać o niepozostawianiu w samochodzie żadnych wartościowych przedmiotów oraz niezabieraniu na cmentarz większych sum pieniędzy i biżuterii.

Podczas trwania akcji policjanci będą sprawdzać także, czy piesi i rowerzyści, poruszający się po drogach poza terenem zabudowanym, używają elementów odblaskowych i prawidłowego oświetlenia.

Napisz komentarz »