Aktualności, Galerie, Miastków Kościelny, Rozrywka, Z gmin

Hodowcy bydła na start

Opublikowano 13 lipca 2015, autor: Iga Wojtalewicz

Igrzyska Olimpijskie Klubu Hodowców Bydła Mlecznego KRASULA odbyły się już po raz dziewiętnasty. Wśród obecnych na imprezie byli członkowie klubu, ich rodziny i zaproszeni goście. W tym roku Igrzyskowe atrakcje ulokowane zostały na stadionie w Starym Miastkowie.

-W programie przewidziano atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na najmłodszych czekała jazda quadem, strzelanie do celu z paintballa, plątanie liny, bieg po skrzynkach i siatkówka wodna. Klubowicze zaś rozegrali mecz piłki nożnej, przeciągali linę i rzucali kostką siana -wymienia atrakcje skarbnik klubu Daniel Śliński.

-Igrzyska odbywają się przeważnie na terenie gminy Miastków Kościelny. Klub zrzesza tylko wybrane osoby. Wśród nich jest około 50 hodowców. Nie jest to jednak jedyna okoliczność, podczas której się spotykamy. Są to także bale karnawałowe, andrzejkowe oraz różnego rodzaju wyjazdy -mówi nam z kolei Henryk Domański, wieloletni prezes klubu „Krasula”.

 

Organizatorzy tegorocznej edycji imprezy to Daniel Śliński, Piotr Baran, Tomasz Szczygielski, Kacper Oddziemczyk, Wojciech Siwek, Stanisław Oddziemczyk, Krzysztof Michalec, Adam Śliński, Stanisław Baran i Rafał Baran.

Napisz komentarz »