Aktualności, Ludzie, Samorząd

Chcą, by na ulicach było więcej policjantów

Opublikowano 29 czerwca 2015, autor: IW.

Między innymi ten postulat kierowali do Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie radni z terenu miasta.

Chcą, by na ulicach było więcej policjantów

Temat poruszono podczas jednego z posiedzeń rady. Zasadniczą kwestią była zbyt mała liczba spacerujących ulicami miasta policjantów.

Uważam, że oni mogą wiele zdziałać. Osoby, które hałasują, krzyczą czy bluźnią, gdy widzą policjanta, zmieniają zazwyczaj swoją postawę -twierdzi radny Leszek Mączka.

Patrole zmotoryzowane są bardziej mobilne i mogą interweniować na szerszym obszarze -tłumaczył w odpowiedzi komendant Adam Czyżewski dodając, że mimo tego postara się uwzględnić postulat.

Jedna z radnych apelowała także o to, aby mundurowych kierowano na teren osiedli mieszkaniowych. Ich brak odczuwają między innymi Garwolacy mieszkający w okolicy Zespołu Szkół Nr 1 w Garwolinie.

Dużo młodzieży z Ekonomika przyjeżdża samochodami. Rzucają śmieci, palą papierosy, przychodzą tuż przed bloki i stoją między samochodami. Jest to bardzo kłopotliwe -zaznaczała Bogumiła Królikowska.

Jak się okazuje, wiele do życzenia pozostawiają także motocykliści.

Czasem jeden potrafi obudzić całe osiedle -przyznał radny Mączka.

Problem w tej kwestii jest jednak taki, że policja nie posiada określonych urządzeń do sprawdzania stanu technicznego pojazdów.

Możemy zatrzymać dowód rejestracyjny, ale gdy kierujemy właściciela do stacji diagnostycznej, i tam przeprowadzone są badania. Zacznie się jednak problem, jeżeli okaże się, że policjant się pomylił i zatrzymał dowód rejestracyjny motocykla, który spełnia wymagania -zaznaczał komendant zapewniając, że w ewidentnych przypadkach mundurowi będą reagować.

 

Chcą, by na ulicach było więcej policjantów

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?
Napisz komentarz »