REKLAMA
dach bis

Aktualności, Górzno

Spotkali się ze stypendystami

Opublikowano 01 lipca 2014, autor: MK.

W niedzielę w miejscowym gimnazjum odbyło się spotkanie uzdolnionych uczniów z honorowym prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Górzno, Jadwigą Rojek.

Spotkali się ze stypendystami

W ciągu czteroletniej działalności stowarzyszenia, pomoc finansową przyznano 14 wybitnie uzdolnionym studentom. Aby uświadomić młodym ludziom komu zawdzięczają pobierane stypendia, gmina zorganizowała spotkanie z Jadwigą Rojek – prezesem honorowym stowarzyszenia.

 

-Środki przekazywane przez stowarzyszenie świadczą o tym, że jesteście traktowani jako trzon przyszłości naszej ojczyzny (…). Jestem dumny, że mogę rządzić w takiej gminie jak Górzno, o wartościach patriotyczno-chrześcijańskich -mówił do zebranej młodzieży wójt Waldemar Sabak.

W spotkaniu uczestniczyli także prezes stowarzyszenia Ewa Czamara, przedstawiciel ORLEN Upstream Bartłomiej Biskup oraz radny sejmiku województwa mazowieckiego, Krzysztof Żochowski.

-Mam nadzieję, że będziecie pamiętać, że wasze korzenie sięgają gminy Górzno. Że tu jest ziemia, w której pochowano wielu wspaniałych ludzi -mówiła Jadwiga Rojek, z inicjatywy której powstało stowarzyszenie.

Napisz komentarz »