Aktualności, Z życia szkół

Uczniowie docenieni przez starostę

Opublikowano 26 czerwca 2014, autor: MK.

Ponad siedemdziesięciu uczniów szkół, których organem prowadzącym jest powiat garwoliński, zostało docenionych przez władze powiatu.

Uczniowie docenieni przez starostę

Mowa o uczniach, którzy w tym roku odnieśli sukcesy w konkursach i olimpiadach na szczeblu regionalnym i centralnym. Ponad siedemdziesięciu młodych ludzi wraz z pedagogami i dyrektorami szkół spotkali się w ubiegłą środę ze starostą Markiem Chciałowskim, który podziękował im za promocję powiatu garwolińskiego na zewnątrz.

 

-Nasz powiat jest bogaty w ludzi z pasją, którzy chcą coś zrobić dla tego terenu. To cieszy, że mamy tyle osób, które realizują swoje pasje i jednocześnie osiągają z tego tytułu sukcesy (…). Jesteście nadzieją tego powiatu -zwracał się do zebranych w sali konferencyjnej uczniów starosta.

Wśród ponad siedemdziesięciu uzdolnionych młodych osób byli laureaci konkursów przedmiotowych, zawodowych czy konkursów piosenki. Gratulacje od starosty, wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Teresy Bąk oraz dyrektora wydziału edukacji, kultury i sportu Jerzego Duchny odebrali uczniowie ZSP nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, ZSP nr 2, ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz KLO w Garwolinie, ZSR im. Stanisława Staszica w Miętnem, ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie oraz ZS nr 1 i ZSP im. w Żelechowie.

-Jestem pod wielkim wrażeniem tak mądrej i zdolnej młodzieży, która podejmuje wysiłek rywalizacji w różnych konkursach i olimpiadach. Cieszę się, że wasz akces w tych przedsięwzięciach zaowocował licznymi sukcesami -mówiła wiceprzewodnicząca Teresa Bąk.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz albumy o powiecie garwolińskim.

Uczniowie docenieni przez starostę

Napisz komentarz »