Aktualności, Ludzie

2,80 zł za godzinę w sulbińskim żłobku

Opublikowano 13 czerwca 2014, autor: MK.

Radni Rady Gminy Garwolin ustalili wysokość opłat za pobyt dziecka w Publicznym Żłobku w Sulbinach. Zgodnie z uchwaloną stawką, rodzice za godzinę świadczeń udzielanych przez żłobek zapłacą 2,80 złotych.

2,80 zł za godzinę w sulbińskim żłobku

Przyjęta przez radę stawka dotyczy dziesięciu godzin, przez które – zgodnie z ustawą – musi funkcjonować żłobek. Za każdą kolejną rozpoczętą godzinę, rodzice przebywających w placówce dzieci zapłacą 10 złotych.

 

 

 

-Koszty pobytu dziecka w żłobku związane są z zapewnieniem mu świadczeń opiekuńczych, pielęgnacyjnych i edukacyjnych. Opłata naliczana będzie zgodnie z uchwaloną stawką godzinową, według godzin zadeklarowanych przez rodziców -tłumaczy Izabela Miętus, inspektor do spraw oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy Garwolin.

Odrębną opłatę ustalono za wyżywienie dziecka – ta wyniesie nie więcej niż 8 złotych.

-Uchwalona stawka, jest stawką maksymalną.Konkretną kwotę ustali dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym -dodaje Miętus.

Opłaty za wyżywienie naliczane będą w oparciu o rzeczywistą liczbę dni pobytu dziecka w żłobku w danym miesiącu.

Przyjmując, że dziecko będzie przebywało w placówce 9 godzin dziennie przez 21 dni w miesiącu i uwzględniając maksymalną stawkę żywieniową (8zł/dzień), rodzice za jego pobyt zapłacą blisko 700 złotych miesięcznie (dokładnie 697,20 zł).

Stawki zaczną obowiązywać od momentu rozpoczęcia funkcjonowania placówki, a więc od 1 września tego roku.

Napisz komentarz »