REKLAMA
dach bis

Aktualności

Nasi strażacy bez awansu

Opublikowano 29 maja 2014, autor: MK.

Ośmioosobowa drużyna funkcjonariuszy PSP w Garwolinie wzięła udział w strefowych zawodach sportowo-pożarniczych, przeprowadzonych 26 maja w Łosicach.

Nasi strażacy bez awansu

W strażackiej rywalizacji zmierzyło się 7 drużyn oraz 50 zawodników w konkurencjach indywidualnych. Garwolińską komendę reprezentowali: Wojciech Krupa, Paweł Mućko, Artur Jasek, Marcin Cichecki, Marcin Wojda, Krystian Błażejczyk, Bartosz Lodowski, Grzegorz Skoczek, Jarosław Jakubaszek i Mariusz Bielecki. Kierownikiem drużyny był Krzysztof Wardal.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód – 100 metrów oraz wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie odbyła się konkurencja pod nazwą ćwiczenie bojowe. Zmagania strażaków oceniali funkcjonariusze Komend Miejskich i Powiatowych PSP ze strefy Łosice. Wyniki garwolińskich druhów zaklasyfikowały drużynę na czwartym miejscu zawodów.

-Przez ostatnie lata drużyna PSP Garwolin uzyskiwała kwalifikację na zawody szczebla wojewódzkiego. Niestety w poniedziałek nie udało się wyjść z jednej z najmocniejszych w Polsce grup -podsumowuje Janusz Majek, oficer prasowy PSP w Garwolinie.

W klasyfikacji indywidualnej garwolińscy strażacy zajęli w pożarniczym torze przeszkód 13, 14 i 25 miejsce oraz 10, 15 i 19 we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej.

Napisz komentarz »