Aktualności, Kultura, Z życia szkół

Zamiast używek proponują taniec

Opublikowano 26 maja 2014, autor: MK.

Po raz kolejny szkoła Street Dance Studio chce rozpocząć cykl spotkań z uczniami garwolińskich placówek. Instruktorzy proponują młodzieży jedną z możliwych alternatyw używek – taniec.

Zamiast używek proponują taniec

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Szkoła Tańca Street Dance Studio wspólnie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego realizowała projekt „Taniec-alternatywą używek”.

-Idea akcji jest bardzo prosta. Dzieciaki muszą wreszcie otworzyć oczy, stanąć obok i spojrzeć na siebie z innej perspektywy, zadać sobie proste pytanie „Czy to co robię ma sens?” -tłumaczy Dawid Szeląg ze Street Dance Studia.

Jako alternatywę technologicznych używek – telewizji, internetu, konsoli czy telefonów – instruktorzy proponują taniec. W ubiegłym roku tancerze odwiedzili 67 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu garwolińskiego. W bieżącym pierwszy pokaz odbył się w Publicznym Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Garwolinie.

-Każde spotkanie polegało na krótkim 20-30 minutowym panelu dyskusyjnym, podczas którego poruszaliśmy tematykę nałogu i przywiązania do technologii. Następnie przechodziliśmy do tego, co dziecko może otrzymać, kiedy to wszystko odstawi. My proponowaliśmy taniec w postaci pokazu i lekcji tańca -dodaje Szeląg.

Z akcją szkoła chce ruszyć we wrześniu. Zainteresowane pokazami placówki już teraz mogą zwracać się do właścicieli studia.

-Przekazując własną wiedzę z zakresu tańca, chcemy też pomagać innym. Ta akcja to dobry sposób na wyciągnięcie ręki do dzieci z powiatu garwolińskiego. To także dobry moment, by dać innym coś, czego nie znajdą w komputerze -podsumowuje Dawid.

komentarz »
  1. Internauta 11 czerwca 2014 21:23 - Odpowiedź

    Super sprawa :-) odskocznia od uzależnień od najmłodszych lat i
    ruch. Ponadto miłe spędzenie czasu pod opieką Instruktora, a nie na
    ulicy. Piękna inicjatywa i cel. Przeciwdziałania marginalizacji i
    wykluczeniu społecznemu. Należy popierać i promować.

Napisz komentarz »