Aktualności

Przecięto wstęgę w leśnej remizie

Opublikowano 20 maja 2014, autor: IG.

W 90-lecie Lasów Państwowych otwarto kolejny na terenie powiatu garwolińskiego obiekt edukacyjny. Tym razem w Miętnem, obok siedziby Nadleśnictwa Garwolin.

Przecięto wstęgę w leśnej remizie

-Czujemy wielką satysfakcję, że uroczystość ta przypadła właśnie w tym roku -mówił Jan Karwowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Garwolin.

Zebrani podczas okolicznościowej uroczystości wysłuchali krótkiej historii lasów. Treści te przybliżyła Lucyna Gołędowska.

 

-Każdy jubileusz jest dobrym czasem żeby sięgnąć wstecz, podsumować to co już dokonano, ale także zastanowić się na tym, co będziemy robili dalej -stwierdził Konrad Grzybowski, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

Leśna remiza pod świerkami powstała przy pomocy środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Z myślą o młodzieży i dorosłych

 

-Mamy bardzo wiele szkół na terenie powiatu, dlatego postanowiliśmy pobudować taki obiekt -wyjaśnił Jan Karwowski.

Podczas zgromadzenia pięć uczennic Zespołu Szkół imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie zaśpiewało utwory muzyczne. Do występu przygotowywały się pod kierownictwem Radosława Mitury. Była to uczta dla ucha, ale także symboliczny punkt programu. Młodzież, która korzystała będzie głównie z placówki, zaznaczyła przez to swoją obecność.

-Myślę, że nadleśniczy i pracownicy jeszcze wiele rzeczy dla nas wymyślą, a szczególnie dla młodego pokolenia. Na nich musimy zwrócić szczególną uwagę, bo to oni nas w przyszłości zastąpią -mówił poseł Grzegorz Woźniak.

Na zakończenie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Proboszcz parafii pod wezwaniem Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem – ksiądz Jerzy Janowski, poświęcił remizę.

  • Przecięto wstęgę w leśnej remizie
  • Przecięto wstęgę w leśnej remizie
  • Przecięto wstęgę w leśnej remizie
  • Przecięto wstęgę w leśnej remizie
Napisz komentarz »