Aktualności, Kultura, Ludzie, Rozrywka

Seniorzy uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji

Opublikowano 06 maja 2014, autor:

W samo południe, 3 maja, grupa seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięła udział w VIII Rajdzie Rowerowym „Majowa Jutrzenka”.

Honorowym starterem rajdu była posłanka Stanisława Prządka

Miłośnicy dwóch kółek zameldowali się na linii startu przy Zespole Szkół nr 2 im Tadeusza Kościuszki w Garwolinie. Dwudziestokilometrowa trasa wiodła z Garwolina przez Górki, Rudę Talubską, Sulbiny do Sławin. Jak co roku metę zaplanowano na polanie „Ekiertówka”. Honorowym starterem była poseł Stanisława Prządka. Asystował jej starosta Marek Chciałowski.

-Podziwiam Państwa pomysł i determinację, szczególnie dziś przy niezbyt sprzyjającej pogodzie dla kolarzy. Wśród słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku widzę także dzieci i młodzież. Jest to wspaniała inicjatywa przekazywania młodemu pokoleniu dobrych wzorców do naśladowania. To od Państwa młodzi ludzie uczą się patriotycznych postaw i czerpią z Was pozytywne wzorce. Życzę uczestnikom rajdu aby wszystkie drogi były proste i żeby szczęśliwie dojechali do mety. Pogodę mamy jaką mamy, ale życzę także, aby na trasie zaświeciło słońce -powiedziała Prządka.

O wrażenia z rajdu zapytaliśmy na mecie mieszkankę Garwolina Zofię Konarzewską, pracownicę Urzędu Pracy, a zarazem słuchaczkę UTW.

-Prawdę mówiąc, po raz pierwszy w tym roku wyciągnęłam rower z piwnicy. Musiałam go przygotować, bo był zakurzony i miał mało powietrza w kołach, ale cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak wspaniałej imprezie i spotkać się z koleżankami i kolegami. Troszkę pogoda była kapryśna, deszcz nam utrudniał przejazd, ale najbardziej liczyła się pogoda ducha -skomentowała imprezę troszkę zmęczona, ale uśmiechnięta pani Zofia.

- Już po raz ósmy spotykamy się na świątecznej majowej imprezie. Jestem zadowolony, że wszyscy dojechali do mety. Chciałem podziękować uczestnikom za sportową postawę i „młodzieńczy” zapał. Wiem, że zawsze na słuchaczy UTW mogę liczyć -dodał organizator, a zarazem prezes KKT Starówka Piotr Ekiert.

Przy ognisku i pieczonych kiełbaskach śpiewano pieśni patriotyczne i obozowe. Odbywały się także konkursy. Dużą znajomością historii naszego kraju wykazali się uczestnicy, którzy brali udział w konkursie historycznym na temat Konstytucji 3-Maja.

Organizatorem imprezy było także Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego „Wspólnota Powiatowa” i Komisja Spraw Społecznych Urzędu Miasta Garwolin. Komandorem rajdu był Paweł Kowalski instruktor sportowy UTW.

Andrzej Ciosek

komentarz »
  1. Filutek 6 maja 2014 03:14 - Odpowiedź

    Seniorzy są sprawni i zakasaliby niejednego jurnego kawalera. Prawda panie redaktorze?

Napisz komentarz »