Aktualności, Kultura

Do Siedlec pojadą cztery lokalne teatry

Opublikowano 06 maja 2014, autor: MK.

Siedem grup teatralnych wzięło udział w eliminacjach powiatowych zorganizowanych w ramach XIX Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”. Przed laureatami teraz przegląd finałowy.

Do Siedlec pojadą cztery lokalne teatry

Eliminacje powiatowe przeglądu zostały przeprowadzone we wtorek, 29 kwietnia. Na scenie zaprezentowało się siedem teatrów z Garwolina, Żabieńca, Rębkowa, Wilgi oraz Krzywdy. Każda z grup przygotowała 15-25-minutowy spektakl, który został poddany pod ocenę komisji konkursowej. Ta wyłoniła dwa najlepsze zespoły w kategorii teatrów dziecięcych (szkoły podstawowe) i dwa w kategorii teatrów młodzieżowych (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne).

Decyzją jurorów do Siedlec na finał przeglądu pojedzie grupa Bałagan z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rębkowie i Mała Rękawiczka z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (kategoria „szkoły podstawowe”) oraz funkcjonujące przy domu kultury Teatr Tymczasem i Teatr Rękawiczka  (kategoria „gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne”). Przegląd finałowy odbędzie się 14 i 15 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Wyłonieni wówczas laureaci będą reprezentować rejon siedlecki na XIV Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich, który odbędzie się na początku czerwca w Siedlcach.

Celem imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów teatralnych, inspirowanie do twórczych poszukiwań nowych form pracy artystycznej, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży kulturą teatralną oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń instruktorów, pedagogów i animatorów życia teatralnego.

  • Do Siedlec pojadą cztery lokalne teatry
Napisz komentarz »