Aktualności, Sport

Piłkarki z Żelechowa z mistrzowskim tytułem

Opublikowano 29 kwietnia 2014, autor: łs.

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie zostały triumfatorkami Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt.

Piłkarki z Żelechowa z mistrzowskim tytułem

Na boisku w Miętnem 24 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt. Do walki o medale stanęło sześć szkolnych reprezentacji.

W grupie A znalazły się: LO Garwolin, LO Żelechów i ZSP Sobolew. O dwa miejsca premiowane awansem do kolejnej fazy zmagań, w grupie B powalczyły: ZSP 1 Garwolin, ZSP Żelechów oraz gospodarz imprezy ZSR Miętne.

Po rywalizacji grupowej z turnieju niespodziewanie odpadły faworytki, za które można było uznawać uczennice LO Garwolin i ZSP 1 Garwolin. Kadry obu tych drużyn składały się przede wszystkim z zawodniczek III-ligowej Wilgi. W pierwszym półfinale naprzeciw siebie stanęły dwie żelechowskie szkoły. Po niezwykle zaciętym boju, ze zwycięstwa cieszyły się reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela.

W drugim meczu tej fazy, ZSP Sobolew zmierzyło się z ZSR Miętne. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2 i o tym, kto zagra w finale zadecydował konkurs rzutów karnych. Zaporą nie do przejścia dla gospodyń okazała się sobolewska bramkarka, która obroniła wszystkie strzały.

Ze zwycięstwa w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt, cieszyły się uczennice LO Żelechów. W finale po bramce zdobytej przez Kamilę Głodek pokonały one ZSP Sobolew.

Brązowe medale powędrowały do piłkarek ZSR Miętne, które 4:0 wygrały z ZSP Żelechów.

-Były to pierwsze mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt, więc przed turniejem ciężko było określić nasze szanse. Poziom był bardzo wyrównany. Dziewczyny zagrały ambitnie, prezentując ogromne zaangażowanie i wielką wolę walki. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego rezultatu -mówi opiekun mistrzyń powiatu Andrzej Głodek.

Napisz komentarz »