Aktualności

Otwarto pierwszą w powiecie salę sensoryczną

Opublikowano 03 kwietnia 2014, autor: M. Kalinowska

Od kwietnia dzieci mające trudności z uczeniem się będą mogły korzystać z terapii integracji sensorycznej. W Publicznym Przedszkolu \”Leśne Skrzaty\” w Michałówce otwarto pierwszą salę umożliwiającą prowadzenie terapii opartej na stymulacji zmysłów.

Otwarto pierwszą w powiecie salę sensoryczną

-Terapia integracji sensorycznej jest bardzo potrzebna dzieciom, które mają problem z uczeniem się. Jeżeli już na starcie będziemy pracować z dziećmi, które mają deficyty, jeżeli zaopatrzymy je w siłę i poczucie własnej wartości, to w szkole będą odnosiły większe sukcesy i będą potrzebowały mniej pracy wyrównawczej -przekonywała Zofia Czapska, dyrektor przedszkola w Michałówce.

Terapia kierowana jest m.in. do dzieci z trudnościami w uczeniu się (dysleksja, dysgrafia), do dzieci autystycznych, upośledzonych umysłowo, a także cierpiących na nadwrażliwość i podwrażliwość sensoryczną.

 

Zakup wyposażenia możliwy był dzięki gminie i sponsorom

Oficjalne otwarcie sali przystosowanej do prowadzenia terapii, odbyło się we wtorek, 1 kwietnia. Wyposażenie zostało sfinansowane ze środków budżetu gminy oraz z datków rady rodziców i anonimowego sponsora. Za 15 tys. złotych zakupiono między innymi tzw. podwiesie, huśtawki i trampolinę.

-Rada Gminy zawsze chętnie przeznacza środki na inwestycje potrzebne naszym najmłodszym mieszkańcom. Jestem dumny, że mogliśmy stworzyć taką salę w naszej gminie. Zależy nam na mądrości i zdrowiu naszych dzieci -mówił Tomasz Łysiak, wójt gminy Garwolin.

Podczas wtorkowego spotkania ks. Jerzy Janowski, proboszcz parafii w Miętnem, dokonał poświęcenia zakupionego sprzętu. O zastosowaniu praktycznym poszczególnych urządzeń opowiedziała Wioletta Przybysz, zastępca dyrektor przedszkola.

W oficjalnym otwarciu sali udział wzięli: wójt gminy Tomasz Łysiak, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Szewczyk, sekretarz Martyna Karaś wraz z pracownikami urzędu: Izabelą Miętus i Marcinem Kołodziejczykiem, dyrektorzy i wicedyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, proboszcz miejscowej parafii, pracownicy przedszkola oraz rodzice uczęszczających do placówki dzieci.

  • Otwarto pierwszą w powiecie salę sensoryczną
Napisz komentarz »