Aktualności, Samorząd

Piesio zostaje w starostwie

Opublikowano 02 kwietnia 2014, autor: MK.

Nie będzie zwolnienia Jerzego Piesia z pracy w Starostwie Powiatowym w Garwolinie. Sekretarz pomimo wyroku w sprawie słynnego „kopniakgate” nie zostanie odwołany z zajmowanego stanowiska.

Piesio zostaje w starostwie

Pytania o dalsze losy zawodowe Jerzego Piesia pojawiały się wśród radnych rady powiatu jeszcze w październiku. Wówczas starosta Marek Chciałowski, jako pracodawca sekretarza, nie komentował pytania i nie podejmował w tej sprawie żadnej decyzji, ponieważ wyrok nie był prawomocny. Na początku marca Sąd Okręgowy w Siedlcach utrzymał w mocy wyrok pierwszej instancji uznając Jerzego Piesia winnym kopnięcia i znieważenia Grzegorza Woźniaka. W związku z tym radna Katarzyna Garwolińska po raz kolejny zapytała starostę o stanowisko i dalsze kroki wobec sekretarza.

-Pan sekretarz jest pracownikiem samorządowym, jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Jego pracę oceniam dobrze, dlatego moja decyzja jest taka, że z tego tytułu nie będzie żadnego rozwiązania stosunku pracy -informuje nas starosta Marek Chciałowski.

Napisz komentarz »