Aktualności, Kultura, Łaskarzew

Minister Boni odwiedził Łaskarzew

Opublikowano 27 marca 2013, autor: Jarosław

Łaskarzewscy Latarnicy po raz kolejny pokazali, że chcieć to móc. Na zorganizowane przez nich spotkania przybyli koordynatorzy stowarzyszenia Miasta w Internecie oraz sam Minister Administracji i Cyfryzacji

Minister Boni odwiedził Łaskarzew

Łaskarzewscy Latarnicy Polski Cyfrowej Równych Szans – Tadeusz Rutkowski, Krzysztof Kaczorowski i Marek Kusak zdecydowali się włączyć w „Tydzień z Internetem” – międzynarodowe wydarzenie, dzięki któremu co roku setki tysięcy osób mają okazję, często po raz pierwszy, skorzystać z Internetu.

Panowie zaplanowali spotkania w kilku miejscach gminy i miasta Łaskarzew. Pierwsze z nich odbyło się w poniedziałek 18 marca w sali komputerowej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie im. Pamięci Wanat z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej.Zaproszono na nie osoby 50+ , które nie miały bezpośredniego kontaktu z Internetem, na spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat z Latarnikiem PCRS”.

-Rozpoczęto od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie. Każdy mógł się dowiedzieć, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać -opowiada Krzysztof Kaczorowski. Były więc ćwiczenia z wyszukiwarką i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych.

 

Minister na czwartkowym spotkaniu

 

Kolejne spotkania odbyły się w filii Gminnego Domu Kultury w Budach Krępskich, filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Izdebnie oraz dwa w Łaskarzewie.

Czwartkowe spotkanie w mieście miało kilku niezwykłych gości. Oprócz władz miasta z burmistrz Lidią Sopel-Sereją na czele, prezesa Stowarzyszenia Centrum Integracyjno-Animacyjnego Henryka Dąbrowskiego, rektora Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Garwolinie Zbigniewa Marciniuka, pojawili się m.in. prezes Stowarzyszenia Miasta w Internecie Krzysztof Głomb, dyrektor ds. Projektów Społeczeństwa Informacyjnego Stowarzyszenia Miasta w Internecie Artur Krawczyk, a przede wszystkim Michał Boni – minister administracji i cyfryzacji.

Tort „Tygodnia z Internetem” od Żabczyńskich

 

-Chcemy, aby cyfryzacja była w Polsce tak powszechna, żeby za kilka lat z trudem przychodziło do głowy, że można nie mieć dostępu do usług internetowych oferowanych przez urzędy czy instytucje kultury. Internet daje dziś takie możliwości, jakich wcześniej nigdy nie mieliśmy. Jadąc do Państwa mogłem dowiedzieć się o Łaskarzewie w internecie, sprawdzić informacje z Waszego urzędu, poczytać o historii -powiedział minister Boni (za www.mac.gov.pl).

Specjalnie na czwartkowe spotkanie piekarnia rodziny Żabczyńskich ufundowała prawdopodobnie jedyny w całej UE tort „Tygodnia z Internetem”.

Na zakończenie uczestnicy zarejestrowali swój udział w spotkaniach na stronie kampanii „Tydzień z Internetem 2013″. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach Europy.

  • Minister Boni odwiedził Łaskarzew
  • Minister Boni odwiedził Łaskarzew
  • Minister Boni odwiedził Łaskarzew
komentarz »
  1. garwo-szlak 27 marca 2013 17:36 - Odpowiedź

    a w Garwolinie nie było Boniego? NIe chciał stolicy powiatu zobaczyc?

Napisz komentarz »