Aktualności, Ludzie

W Garwolinie powstało Centrum Wolontariatu

Opublikowano 21 lutego 2013, autor: MK.

Mają bezinteresownie pomagać drugiemu człowiekowi, wspierać akcje społeczne i propagować idee wolontariatu. Wolontariusze z terenu Garwolina i okolic – bo o nich mowa – dołączyli w środę do powstającego na terenie miasta Centrum Wolontariatu.

Kilkanaście młodych osób, pełnych zapału i co najważniejsze chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, uczestniczyło w pierwszym spotkaniu przybliżającym idee wolontariatu.

-Na terenie powiatu garwolińskiego zauważyłam dużą aktywność młodzieży w działalności na rzecz różnych organizacji i osób potrzebujących. Wspólnie z osobami, które na stałe z nami współpracują wymyśliliśmy, żeby na terenie Garwolina i okolic stworzyć miejsce, gdzie wolontariusze mogliby się spotkać, zdobyć pewną wiedzę, podzielić się doświadczeniami czy zorganizować jakąś akcję -tłumaczyła Angelika Wojtasiewicz z Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, inicjatorka powstania garwolińskiego Centrum Wolontariatu.

A. Wojtasiewicz: Pomaganie to satysfakcja

 

Głównym zadaniem utworzonego Centrum jest pośredniczenie pomiędzy osobą bądź organizacją potrzebującą pomocy, a wolontariuszem. Na organizowanych w Centrum Sportu i Kultury spotkaniach tematycznych wolontariusze poznają idee niesienia pomocy, opracują plany akcji społecznych na rzecz mieszkańców Garwolina i okolic, a także będą uczestniczyć w spotkaniach m.in. z psychologiem czy prawnikiem, poznając kwestie prawne wolontariatu oraz zagłębiając się w psychikę swoich podopiecznych.

-Pomaganie to przede wszystkim satysfakcja dla nas samych -przekonywała Angelika Wojtasiewicz. Wszyscy ci, którzy także chcieliby poczuć satysfakcję wynikającą z niesienia pomocy innym wciąż mogą dołączyć do grupy garwolińskich wolontariuszy. Kolejne spotkanie Centrum Wolontariatu zaplanowano na środę, 27 lutego, o godzinie 16.30.

Napisz komentarz »